Pilotluk kursu nedir?

Bu kurs, pilot olmayı hedefleyen kişiler için açılmış belirli zaman dilimlerinde verilen eğitimlerle pekiştirilen bir kurstur. Kursun amacı, katılımcıları en iyi havayolu firmalarının bünyesine dahil edebilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerden geçirmektir. Yurt içinde veya yurt dışında alacağınız eğitimlerle üniversite mezunlarına özel ödeme kolaylıklarının bulunduğu pilotluk kursuna başvurmak, belirli kriterler içermektedir.

Pilotluk kursu fiyatları

Pilotluk kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek pilotluk kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Pilotluk kursunda neler öğreneceğim?

Kursu gerçekleştiren kurum veya kuruluşun hazırladığı çalışma programına göre farklılıklar içerebilen eğitim, hususi pilotluk, modüler uçuş kursu, ticareti pilotluk, motor intibak kursu, gece uçuş eğitimi, uçuş öğretmenliği, havayolu nakliye pilotluğu, askeri ve polis pilotlara özgü havayolu nakliye pilotu kursu gibi süreçler içermektedir. Uygulamalı olarak verilen bu eğitim teorik bilgilerle desteklenerek öğrencilere en uygun çalışma programlarından oluşmaktadır.

Pilotluk kursuna kimler katılabilir?

Pilotluk kursuna başvurarak ATPL lisansı alabilmek için 18 yaşını doldurmak, lisans ve üzeri programlardan mezun olmak, Upper Intermediate düzeyinde İngilizce bilmek ve sağlık kuruluşlarından 1. sınıf rapor almak ve sınavlarda başarılı olmak gerekmektedir. Hususi pilot lisansı olarak bilinen PPL lisansını alabilmek için bu maddelere ek olarak, temel düzeyde İngilizce eğitimi almış olmak ve 2. Sınıf sağlık raporuna sahip olmak yeterlidir.