Yiyecek içecek işletmeciliği kursu fiyatları

Yiyecek içecek işletmeciliği kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yiyecek içecek işletmeciliği kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yiyecek içecek işletmeciliği kursunun içeriği nedir?

Yiyecek içecek işletmeciliği eğitimleri bir işletmenin kuruluş öncesi aşamasından, işletme sürecine, mutfak hakkında bilinmesi gerekenlerden personel seçimine, mutfak ekipmanlarının satın alınmasından, maliyet analizine kadar farklı pek çok konuyu kapsar. Bu süreçte eğitimler teorik ve uygulamalı olarak iki aşamaya ayrılır. 
Teorik eğitimler; yer seçimi, proje oluşturma, açılış işlemleri, mönü hazırlanması, mutfak ekipmanlarının belirlenmesi, personel seçimi, kalite yönetimi, halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri yönetimi vb. konulardan oluşur. Pratik eğitimler ise; et ve tavuk ürünleri, deniz mahsülleri, salata ve soslar, kanape ve sandviçler, tatlılar vb. yiyeceklerin hazırlanması ve sunumu, içeceklerin hazırlanması ve servis edilmesi gibi konulardan oluşur.

Yiyecek içecek işletmeciliği kursuna kimler katılabilir?

Yiyecek içecek işletmeciliği kursuna katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler, sektörde yer alan ve iş yerinin verimini artırmak isteyen işletme sahipleri ile bu alanda kendini geliştirmeye açık olan herkes yiyecek içecek işletmeciliği kursuna katılabilir.