Site yöneticiliği kursu fiyatları

Site yöneticiliği kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek site yöneticiliği kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Site yöneticiliği kursuna kimler katılabilir?

Apartman yöneticileri, kat mülkiyeti kanuna göre seçilmektedir ve aksi belirtilmedikçe bu göreve kat maliklerinden biri seçilmektedir. Fakat günümüzde inşaat sektöründe yaşanan gelişmeler doğrultusunda toplu konutlar artmış ve bu konutların idaresi zorlaşmıştır. Özellikle çok konutlu siteler artık yöneticilerini bu alanda eğitim almış kişiler arasından seçmekte ve işi profesyonellere teslim etmektedir. Bu nedenle site ve toplu yönetim alanında çalışan veya çalışmak isteyenler site yöneticiliği eğitimine katılabilirler.

Site yöneticiliği kursunun içeriği nedir?

Site yöneticiliği kursunun içeriği; bina, site ve toplu yapı yöneticiliği ve kavramları, ana gayrimenkul yönetimi, ana gayrimenkulün bakımı ve korunması, kat mülkiyeti, komşu hakları, site görevlisi hizmetleri, hukuk bilgisi ve iletişim becerisi konularından oluşur. 

Site yöneticiliği kursunda, kurumun eğitimcilerinin yanı sıra eğitime katılan toplu konut yöneticileri deneyimlerini paylaşmakta, akademisyenler ve alanında uzmanlaşmış kişilerde bilgi desteği sağlamaktadır. Bu kursa katılanlar site yönetimde ortaya çıkabilecek tüm risklere karşı önlem alabilecek, iç denetim mekanizması oluşturabilecek ve site yönetimindeki tüm işlere hakim olacaklardır.