Satış kursunda neler öğreneceğim?

Kursun başlangıç sürecinde satış ve iletişim teknikleri, pazara yönelik analizler, firmalar ve rakip firmalar, satış kavramının tanıtılması gibi eğitimler alacaksınız. İlerleyen süreçlerde müşteri ilişkileri, potansiyel müşteriye ulaşma yolları, beden dili, müşteri türleri, şikayet yönetimi ve başarılı bir satıcıda olması gereken özellikler, satış yöntemleri gibi kapsamlı bir sürece tabi tutulacaksınız.

Satış ve pazarlamanın günümüzde tüm yöntem ve tekniklerinin öğretildiği bu kursta satış psikolojisinin detaylarını ve bilinmeyen yönlerini keşfetme fırsatı yakalayabileceksiniz.

Satış kursu fiyatları

Satış kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek satış kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Satış nedir?

Satış en bilindik tanım ile; bir ürünün belirli bir değer karşılığında satıcıdan alıcıya  devredilmesi işlemidir.

Çapraz satış nedir?

Bir müşteriye birbiri ile ilişkili birden fazla ürün satmak çapraz satış olarak tanımlanabilir. Araba alan birine, araba aksesuarları satmak ya da kahve makinesi satın alan bir müşteriye kahve satmak çapraz satış örneğidir

İyi bir satış temsilcisinde hangi özellikler bulunmalıdır?

İyi bir satış temsilcisi;
  • Kendinden emin ve kendine güvenli olmalıdır.
  • Satışın bir hizmet olduğunu unutmamalıdır.
  • Müşterisinin kendini iyi hissetmesini sağlamalı ve müşterisiyle empati kurabilmelidir. 
  • Müşterisinin ihtiyaçlarına cevap verebilmeli ve müşterisini memmun edebilmelidir.
  • Sattığı ürünün özelliklerini iyi bilmeli ve ürününü en iyi şekilde pazarlayabilmelidir.
  • Alım yapmaya kararlı ya da kararsız tüm müşterilerine satış yapmayı başarabilmelidir.

Satış ve pazarlama arasındaki fark nedir?

Pazarlama; bir ürünün üretim anından tüketiciye ulaşmasını ve sonrasındaki aşamaların tamamını kapsar. Satış ise; o ürünün satıcı tarafından alıcıya  devredildiği andır. Kısaca pazarlama bir süreçken satış, bu sürecin sadece bir parçasını oluşturur.