Turizm kursu ücretleri ne kadar?

Turizm kursu fiyatları ortalama 300 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs dönemlerine, kursiyer sayısına göre 200 ile 450 TL arasında değişmektedir.

Turizm kursu fiyatları

Turizm kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek turizm kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Turizm kursunda neler öğrenebilirim?

Turizm kursunda alacağınız eğitim, seçeceğiniz meslek dalına göre farklılık göstermektedir. Önbüro elemanı, yiyecek-içecek elemanı, kat hizmetleri, turizm rehberliği, yönetim birimi görevlisi, otel işletmeciliği, aşçılık, animatör, turist rehberliği gibi pek çok eğitimin yer aldığı bu kursa ilgilendiğiniz alanı belirleyerek doğrudan katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa katılım sürecinde kurumlar tarafından belirlenen farklı kriterler bulunabilmektedir. Genellikle en az lise mezunu olma ve mesleğin gerektirdiği fiziksel ve zihinsel yeterliliğe sahip olma zorunluluğu barındıran turizm kurslarında minimum bir dil bilen kursiyerler kısa sürede istedikleri alanlarda çalışma fırsatı yakalayabilmektedir.

Kurs sonunda sertifika veriliyor mu?

Pek çok kurum kurs sonunda katılımcılarına M.E.B onaylı başarı ve mesleki yeterlilik sertifikası vermektedir.