Hasta kabul kursunda neler öğretilir?

Günümüzde, devlet, özel ve üniversite hastanelerinin ve sağlıkla ilgilenen pek çok kuruluşun bünyesinde yer alan hasta kabul birimi, hasta giriş ve çıkış sürecinden, tedavi, poliklinik ve evrak işlemlerinden sorumlu tüm yazılı süreçlerin kontrolünü üstlenen kişilerden oluşmaktadır. Kurs sürecinde verilecek eğitim başlangıç aşamasında bilgisayar kullanımı ve doküman hazırlama gibi programları kapsamaktadır. İlerleyen zamanlarda iş hayatının ve sosyal hayatın iletişim yöntemleri, randevu ve hasta kabul uygulamaları, tıbbi terminolojiler, hasta ve tedavi hizmetleri, tıbbi evrakların arşivlenmesi, ani problemlerde çözüm yöntemleri gibi eğitimlerin de yer aldığı hasta kabul kursunu başarıyla tamamlayan tüm katılımcılara başarı ve onay sertifikası verilebilmektedir.

Hasta kabul kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Bu kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar başta özel ve devlet hastaneleri olmak üzere, üniversite hastaneleri, poliklinikler, özel muayenehaneler, sağlık ocakları, tıbbi laboratuvarlar ve ilçelerin çeşitli tıp merkezlerinde çalışabilmektedir. Özellikle son yıllarda geniş bir iş istihdamı bulunan hasta kabul kursu ile kariyerinize yönelik başarılı bir adım atabilirsiniz.

Hasta kabul kursu fiyatları

Hasta kabul kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek hasta kabul kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hasta kabul kursuna nasıl katılabilirim?

Kursa katılmak için size en yakın ilçede yer alan kurs şubelerine göz atabilir, kurs programlarına dahil olarak kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz. Size en uygun gün ve saatin belirlendiği kurslarda belirli bir ücret karşılığında en kısa sürede kursu tamamlayabilmektesiniz.

Hasta kabul kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için ilkokul mezunu olmak yeterlidir. Bu mesleği gerçekleştirmek için herhangi bir bedensel özrü bulunmayan katılımcılar da hasta kabul kursuna katılabilmektedir. Yeterli başvuru sayısı gereğince açılan standart sınıflarında verilen eğitim, bilgisayar ortamında gerçekleştirilmekte olup, ‘’Hastane Otomasyon İşletim Sistemi’’ hakkında hem teorik hem uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Özellikle hastalara güzel yüzlü yaklaşmak ve çalışkan olmak bu sektörün önemli etmenlerinden biri olarak bilinmektedir.