Cankurtaran kursu fiyatları

Cankurtaran kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek cankurtaran kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Cankurtaran kursunda neler öğreneceğim?

Bu kurs kapsamında alacağınız eğitim, bronz, gümüş ve altın gibi çeşitleri içermektedir. Bronz cankurtaran olabilmek için kursların verdiği eğitim süreçlerinde geçmek, 18 yaşını doldurmak ve en az ilköğretim mezunu olmak gerekmektedir. Gümüş cankurtaranlar, bronz cankurtaran belgesine, altın cankurtaranlar ise hem gümüş cankurtaran hem de 3 yıldız dalıcı belgesine sahip olmak zorundadır. Altın cankurtaran kursuna katılmak isteyen öğrenciler, 6 ay boyunca herhangi bir yerde cankurtaran olarak çalışmalı ve 19 yaşını doldurmalıdır. Uygulamalı ve teorik eğitimlerin yer aldığı kurslarda teorik ve uygulamalı çalışmalar yapılmaktadır. Kursa tamamlamak isteyen katılımcıların deniz uygulaması derslerini başarıyla sonuçlandırması gerekmektedir.

Cankurtaran kursu hangi alanları kapsıyor?

Doğal ve yapay iç sularda, göl ve denizlerde, havuz ve kıyılarda yaşanabilecek problemleri ortadan kaldırmayı hedefleyen ve olası bir boğulma tehlikesinde ani yardım amacıyla görevlendirilen cankurtaranlar, kurs kapsamında verilen eğitimle su altında ve su üstünde insanların can güvenliğini korumak için çalışmalarını sürdürmektedir. 12.02.2009 tarihinde çıkarılmış yasaya göre havuz, deniz, sahil şeridi gibi yüzmeye açık alanlarda, kurum, kuruluş veya belediyelerin cankurtaran bulundurması zorunludur. Boğulma tehlikesiyle karşılaşmış veya yaralanmış kişi/kişiler, cankurtaran ekibinin müdahalesiyle yaşama döndürülmekte olup, hayati tehlikenin ortadan kaldırılması amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda, sorumluluk ve beceri gerektiren cankurtaranlık mesleğinde çalışan bireyler yetiştirmeyi amaç edinen cankurtaran kursu, eğitim sürecinin ardından sertifika vermektedir.

Cankurtaran kursunun özel kıyafetleri var mı?

Kurs kapsamında alacağınız eğitimi destekleyen özel tasarım kıyafetler bulunmaktadır. Genellikle her cankurtaranın kurum, kuruluş veya belediyelerin amblemini taşıyan polo yakalı t-shirt, şapka ve su geçirme poly micro şort ile bu tarzı tamamladığı bilinmektedir. Kurs eğitiminde bikini veya şort ile ders süreçlerine katılım gerçekleştirebilirsiniz.