İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz WhatsApp'tan Yaz

Aile Dizimi

Firma İsis Mu Akademi
Web Adresi http://www.isismuakademi.com.tr/
Yer
Fiyat tablosuna göz at
100 TL

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AİLE SİSTEM DİZİMİ Çalışması

Küçük ikramlar eşliğinde eğitimimiz sürmektedir.
 

 “Dede erik çalmış, torunun dişi kamaşmış.”
 
Yaşamın içinde bilincimizin yettiği kadar varız ve göremediğimiz daha birçok şey var. Tıkandığımız noktaların, hastalıkların ve sıkıntılarımızın birçoğu aileden DNA kodlarımızla akan bilgilerin tekrarından başka bir şey değil.
 
Belki de bu kayıtlı bilgilerle şu anımıza yansıyan olayların farkına bile varamıyoruz.  Yaşamımızda sürekli tekrar eden sorunlarımız, sağlık problemlerimiz, yolunda gitmeyen ilişkilerimiz, tıkanıp kalan işlerimiz oluyor, “ama neden bunlar bizim başımıza geliyor?” diyip duruyoruz. İşte bunları bulup fark etmek ve yeniden şifalandırarak o anda çözümlemek, göremediğimiz bütünün parçaları olarak daha geniş bir alanı görünür kılmak ve sorunlarınızın asıl temel noktalarını yakabilmek İSİS MU AKADEMİ'de TSDE Aile Sistem Dizimi Terapisti Yurdaay ONARAN'la AİLE SİSTEM DİZİMİ KUANTUM TERAPİ ile mümkün…
 
Klasik Aile Sistem Dizimi Yöntemi Nedir?
 
Bert Hellinger tarafından geliştirilen Aile Dizimleri metodu, sorunu ele alınan bireyin güncel ya da köken ailesinin veya ait olduğu sistemin "temsili" olarak dizilmesine (görüntülenmesine) dayalı bir grup çalışmasıdır. Bireyin probleminin çözümüne yönelik olarak, bazı aile üyeleri "temsilciler" tarafından yansıtılır. Dizim çalışmaları sırasında seçilen temsilcilerin, temsil ettikleri kişinin ailesinin çekim alanına (kolektif bellek) girip, benzer patalojik davranışlar sergiledikleri gözlemlenmektedir.
 
Tüm dünyada yankı uyandıran bu yaklaşım, içinde bulunduğumuz sistemdeki en derin dinamiklere erişebileceğimiz bir süreçtir. Bu dinamiklere eğilmenin ardındaki amaç, hastalıklar, depresyon, endişe, korku, mutsuzluk, bağımlılıklar ve yalnızlık gibi yıkıcı yaşam unsurlarında kişileri tuzağa düşürmüş olan, gizli kalmış sadakatleri ve bilinçaltındaki kimlikleri daha iyi anlamak ve açığa çıkarmaktır.
 
Bu Çalışma Aile Köklerimizden Yaşamımıza Yansıyan Neleri Şifalandırır ve Faydaları Nelerdir?
 
Bu yönteme göre, nesiller öncesinde aile üyelerinin yaşadığı "ağır travmalar", bir anlamda kader olarak bizlere atalarımızdan miras kalmaktadır. Aile içinde zamanında çözülememiş her blokaj, bir sonraki kuşak tarafından bilinçsizce üstlenilmektedir. Kuşaklar arasında yaşanan kör bir sevgiye dayalı bu bilinçdışı aktarım, kişinin hayatının çeşitli alanlarında kilitlenmeler yaşamasına sebep olmaktadır. Bu kilitlenmelerin sebebi, geçmişte aile büyüklerinden birinin başına gelen kürtaj, intihar, aile dışına itilme, evlatlık verilme, cinayet, sevdiğine kavuşamama, sevdiği kişiye yapılan büyük bir haksızlık vb. olabilir. Kişinin şu anda yaşadığı depresyonunun nedeni, 50 yıl önce yapılmış bir kürtaja, bebek yaşta ölüp unutulan ve adı hiç anılmayan bir davaya dayanabilir... Ya da partner ilişkilerindeki çözümsüzlüklerin nedeni, hiç tanınmayan bir aile büyüğünün yaşadığı veya yaşattığı ilişkisel - duygusal bir travma olabilir.
 
Kolektif vicdan; kör bir güdüyle aileden hiçbir üyenin dışlanmasına, haksızlığa uğramasına, acı, mağduriyet yaşamasına müsaade etmez. Dolayısıyla geçmiş, yaşanmış ve bitmiş olsa da geçmişin travmatik etkileri, kişinin (kendi bilincinde olmasada) şu anda yaşadıklarında belirleyici rol oynamaktadır.
 
Bu yöntemle cinsel sorunlardan bedensel hastalıklara, ilişki sorunlarından bağımlılıklara kadar yaşamın herhangi bir alanında kriz ya da kilitlenme yaşayan kişilere sorunlarının kökten çözümünde destek sağlanır. Dizimler esnasında, kişinin içsel gözündeki aile resmi ortaya konularak çeşitli kilitlenmeler, blokajlar içeren bu resmin terapist tarafından adım adım değiştirilmesi ile herkes için aydınlatıcı ve özgürleştirici olan "çözüm resmi"ne ulaşılır. Özetle kilit kırılır ve aile ruhu kendine özgü derin hareketleri ile akmaya başlar ve sorun/hastalık çözülür.Dünya'da bir İLK : RE-BALANCE THERAPY
 
İnsan gerçek yüzüne umutla, huzurla ve kendine inanarak bakabilir.…
Dengeli, güvenli, bizi daha kısa yoldan kendimize götürebilecek olanakları görmenin tam zamanı…
 
RE-BALANCE THERAPY NEDİR?
 
Kendi benliğimizi,  kendi içimize öylesine saklarız ki görmemek için binlerce maske kullanırız. Çevremizden, hatta kendimizden dahi içimizde ki duyguları gizleriz. Kendimize dahi o duyguları itiraf edemez, varlığını kabul de zorlanırız. Ve bu duygular görülmek ister, ne kadar görmemeye çalışırsak o kadar hayatımızda önümüze çıkarlar. İstedikleri sadece varlıklarının kabulüdür. Bizim duygularımız, bizim onları yönetmemizi ister, onlara hâkim olmamızı isterler. Bizlerse çoğu zaman kendimizi duyguların hâkimiyetine bırakırız ve artık duyguların yönettiği kişi oluruz. Yapı taşımız olan ve Yaradan’ın bize sunduğu El- Hâkim niteliğini kullanamaz oluruz. Hangi duygumuz bizi yönetiyorsa o oluruz.  İşte bu nokta, kendimiz ve mutluluğumuzu kaybettiğimiz noktadır. Bu noktada RE-BALANCE THERAPY’ bize bizi göstermek ve görmemiz gerekeni görebilmek, o duyguya da hâkim olabilmek için gerekli enerjiyi bize aktarmak üzere geliştirilmiş bir sistemdir.
Hepimiz biraz kıskanç, biraz haris, biraz inatçı, biraz kaprisli, biraz bencil, biraz kabulsüz yaşam içindeyiz ve tabiî ki bunlar olacak. Biz insanız… İnsanlık için sunulmuş her türlü duygu ve düşünceyi içimizde taşırız.
Önemli olan bizde var olan bu duyguların denge içinde yaşama sunulması. Sadece pozitifler benim bende negatif yok demek kendini kabul etmemekten öte bir şey değildir.
İçimize gömdüğümüz duygular, duygusal bedenimiz de varlığını (biz ne kadar kabul etmesekte) sürdürürler ve bizim onları görmemiz için bize sinyal verirler. Bu sinyaller çevremizdeki kişilere, onlardan da bize yansıtılır ve o kişiler bizim Pandora’nın kutusunda gibi sakladığımız, görmek istemediğimiz ve kabul etmediğimiz duyguları bize yansıtırlar.
Ve biz hep onlarda olanları görür, onlardan yakınır, yakınırız. Gerçekte onların bizim en derinlerdeki yansımalarımız olduğunu kabul edemeyiz.
Bu kabulü görebilmek ve gerçekleştirebilmek için,
İçinizdeki size sizle bakalım…
Gerçek duygularınıza, düşüncelerinize bakalım…
En yakınlarınızla yüzyüze sadece sizin bileceğiniz çözüme bakalım…
En derin sizde neler var, neler yok siz bulun…
Siz sizle, yüzyüze sizi kabul ile özgürleşin…
Yeni bir çalışma alanında buluşup, yeni sizi keşfedin…
 
 
RE-BALANCE THERAPY NASIL BİR ÇALIŞMADIR?
 
Her şey enerjiden oluştuğuna göre duygularımızın, hislerimizin, algılarımızın da bir enerjisi var. Bu enerjiler belli bir sistem içinde sembollerle kartlara yükleniyor ve bu kartların üstüne çıkıldığında beden bu enerjilere cevap veriyor. Nasıl cevap verdiğini ise ancak kartların üstüne çıktığınızda anlayabilirsiniz. Genellikle bizi kontrolüne almış duygularımızda beden öne arkaya, sağa sola, salınımlarla, dizlerde titremelerle ve bunun gibi bedensel tepkilerle cevap veriyor.  Kartların enerjisi burada bedeni denge içine alana kadar terapiye devam ediyor.
 
Biz artık biliyoruz ki hastalıkların nedeni aslında duygusal bedenimizde yaşadıklarımızla alakalıdır. İşte bu yüzdendir ki, burada yaşanan duygusal çözümlenmeler direk olarak bedensel şifalanmamızı da beraberinde getiriyor.
  
BU BİZE NE KAZANDIRIR?
Bu bize kendimizi tanımamızı ve içimizde görmekten korktuğumuz ama hayatımızın kontrolünü de eline verdiğimiz duygularımızla yüzleşme ve tekrar kendi idaremizi elimize almamıza yarıyor.
 
 SİZCE BU KİŞİNİN HAYATINA NE KATAR?
Kişi kendinden sakladıklarını gördükçe, içindeki bilemediği düğümler çözülmeye başlar. Belki de o ana kadar hiç fark edemediği duygular farkındalığa dönüşmüş olur. Burada kişiler bazen ağlar, bazen de katılırcasına güler, terlemeler, titremeler ya da bedenin tamamen gevşeyerek boşalmasıyla içinde yıllarca sıkışmış olan enerjisi çözülmeye başlar. Bu çözülmelerle kişide değişim-dönüşüm olur ve kişi yeniden yapılanma sürecine geçer.
 
RE-BALANCE THERAPY, bilinçte ve bedende yetersiz olan ya da fazla olan enerjinin tesirlerini birebir belirtir. Bu terapide kişinin içine bastırdığı, belki de unuttuğu sandığı duyguları ve bu duygulardan kalanların bedene nasıl etki ettiğini görebiliriz. İçimizde kangren olmuş duyguları ne kadar görmek istemesekte, bir gün önümüze bedensel hastalık olarak döndüğünü artık hepimiz biliyoruz. Bu gibi sorunlarımızın odak noktasını yakalayıp, o noktayı onarabilmek bu sistemle MUCİZE olmuyor çünkü kişinin doğasında olanı kabulü oranında sistem bunu telafi edebiliyor.
 
Örneğin; Danışan, ilişki sorunları yaşıyor, bir türlü düzenli bir ilişki kuramıyor. Bunun kaynağını kart terapisinde bulabiliyoruz. Kişi partner kartında geri çekiliyorsa ki bu yoğun bir tepki ile hissedilir ve kişi kartın üstünde son derece net bir şekilde arkaya doğru çekilir. Hatta kart onu arkaya doğru dışarı atar. Bu onun ilişkideki asıl sorununun partnerleriyle ilgili değil, kendi aile kaynağındaki etkilerden dolayı olduğunu ve bu nedenle ilişkilerinde başarılı olamadığını gösterir. Bulduğumuz bu bilgi ile kişinin aile kartlarındaki etkisine bakarız. Kabul etmesi, affetmesi, dengeye alması gereken duygularını keşfedebiliriz ve yetersiz olan duyguların yüklemesini, haddini aşmış duyguların dengelemesini yapabiliriz.
 
 Hayatımıza bilerek ve bilmeyerek kattığımız her şeyle mutlu olmaya çalışıyoruz. "Mutlu ve huzurlu olmamızı ne engelliyor?", bunu görebilir ve telafi edebiliriz. Bunun için sizleri RE-BALANCE THERAPY ile tanıştırmaya hazırız. Biz insanlar her şeyin en iyisini hak ediyoruz. Yeni yaşam sizin elinizde...
 
Son derece etkili bu sistemi tüm Terapist, Yaşam koçu, Kişisel Gelişim Uzmanlarımıza ve bu alanda çalışmak isteyen dostlarımıza açtık. Bu alanda gelişmek ve seanslarına başarılı çözümler katmak isteyen tüm profesyonelleri RE-BALANCE THERAPY ile tanışmak için Yurdaay ONARAN ve profesyonel eğitmenlerimizle sizi İSİS MU AKADEMİ’ye bekliyoruz. Her türlü bilgi ve sorularınız için bizi arayabilirsiniz. 
 

 

Fiyat Tablosu

Süre Fiyatı Fiyat Açıklaması
1 Gün (9 Saat) 1 x 100 TL Katılımcılar için
1 Gün (9 Saat) 1 x 350 TL dizim açtıracaklar için

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi
Salı
Çarşamba 11:00 - 19:00
Perşembe
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi
Pazar

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Bakırköy

İncirli Caddesi No: 29/7 3437

http://www.isismuakademi.com.tr

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Görüş Bildir