Gemi adamı kursu fiyatları

Gemi adamı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek gemi adamı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Gemi adamı yetiştirme kursu hakkında

Gemi adamı belgesi veya ehliyeti almak için verilen bu kurs eğitimi yat kaptanı, güvenlik elemanı, telsiz operatörü, tahditli telsiz operatörü, yağcı ve buna benzer bölümlerde çalışmak isteyen kişilere verilen eğitimdir.

Yaz veya kış döneminde, günün belirli saatlerinde verilen bu eğitimin amacı gemilerde çalışacak teknik donanıma sahip elemanları yetiştirmek, uygulamalı ve teorik bir eğitim verebilmektir. Kaptan olmak isteyen kişilere verilen eğitim daha farklı çalışma programlarına dayanmaktadır.

Gemi adamı kursunda neler öğrenebilirim?

Bu kursta alacağınız eğitim başta personel güvenliği ve sosyal sorumluluk, cankurtarma araçlarının kullanımı, yangın önleme, yangınla mücadele, denizde canlı kalma teknikleri ve ilk yardım gibi temel STCW eğitimlerinden oluşmaktadır.

İlerleyen süreçlerde çalışacağınız birimin niteliğine göre eğitimler farklılık gösterebilmektedir.

Gemi adamı kursuna kimler katılabilir?

  • Gemilerde ''gemi adamı''olarak çalışmak isteyen,
  • Denizciliğe meraklı olanlar,
  • Gemi adamı cüzdanı almak isteyenler,
  • Bu alanda kendini yetiştirmeyi ve kariyer yapmayı hedefleyenler