Osmanlıca kursu fiyatları

Osmanlıca kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek osmanlıca kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Osmanlıca kursuna kimler katılabilir?

Osmanlıca kursuna katılmak için belirlenmiş herhangi bir bilgi birikim düzeyi veya yaş sınırlandırması yoktur. Bu dili öğrenmek isteyen herkes kursa katılabilmektedir. Okur-yazar olmak ve kendini geliştirme sürecine duyulan merak eğitimi tetikleyen unsurlardan biridir.

Osmanlıca zor bir dil mi?

Osmanlıca dili, bir zamanlar konuştuğumuz, Arapça harflerle yazılmış Türkçe olarak tanımlanabilmektedir. Özellikle tarihe meraklı olan kişilerin bu kursa katılarak kendini geliştirmesi oldukça kolaydır. Osmanlıca dersleri öğrencilerin seviyesine göre Temel Osmanlıca Kursu ve İleri Osmanlıca Kursu şeklinde sınıflandırılmaktadır. Böylece öğrenciler kendi seviyesindeki öğrencilerle eğitim alma şansı yakalar.

Arapça öğrenme sürecinin başlangıç aşamasındaki pek çok katılımcı zorlanabilmektedir ancak uzun süre yapılan çalışmaların eğitim sürecini pekiştirdiği bilinmektedir.

Osmanlıca dersleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Osmanlıca dersi veren pek çok kurumda dersler doğrudan öğrenci odaklı şekilde gerçekleşmektedir. Kontejanın doluluk oranına bağlı olarak açılan sınıflarda hazırlanan dersler doğrudan katılımcılar için faydalı olacak şekilde bir araya getirilmektedir.

Osmanlıca-Türkçe sözlük aracılığıyla dilinizi geliştirmenizin mümkün olduğu bu kursta görsel ve yazınsal tüm kaynaklardan faydalanarak iyi bir eğitim alabileceksiniz.