İngilizce

İngilizce, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere İngiltere, Kanada, Avustralya, Karayipler, Yeni Zelanda ve Singapur'da yaşayanların resmi dilidir. Toplamda yaklaşık beş yüz milyon insanın ana dilidir. İngilizce, Çince ve İspanyolcadan sonra en çok konuşulan 3. dil olmasına rağmen dünyanın ortak dili olarak kabul edilir. Bu yüzden bir milyardan fazla insan basit seviyede bile olsa ingilizce konuşabilmektedir.

En iyi ingilizce kursu

En iyi ingilizce kursunu bulmanıza daha çok yardımcı olabilmek için kursiyerlerin yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kursun fiyatı, içeriği ve kayıt olanların yaptıkları gerçek yorumları inceleyerek aradığınız en iyi ingilizce kursuna kurs.com'un sunduğu avantajlar ile güvenle kayıt olabilirsiniz.

İngilizce kursu fiyatları

İngilizce kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ingilizce kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İngilizce kursuna neden katılmalıyım?

İngilizce, hem iş yaşamınızda hem de eğitim hayatınızda öğrenmeniz gereken ana dillerden biridir. Genellikle okullarda verilen eğitimin ingilizcenizi yeterli seviyeye ulaştırabilmek için yeterli olanağı sağlamadığı bilinmekte, bu amaçla geliştirilen kurslar öğrenim sürecinize büyük bir katkı sağlamaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar, ingilizceyi tüm süreçleriyle öğrenebilmenize olanak tanıyan kurslarda farklı seviyelere özgü sınıflar bulunmaktadır. 

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kursların amacı, sınavlarda başarılı sonuçlar elde edebilmenizi, vize alabilmenizi, kariyerinize yönelik planlar geliştirebilmenizi ve yurt dışında kendinizi ifade edebilmenizi sağlamaktır. Günümüzde ingilizce bilmeyen çalışanlar için iş hayatında başarı elde etme oranı oldukça düşüktür. Özellikle yurt dışı ile bağlantılı olan firmalarda göze çarpan kurumsal ingilizce, kurs kapsamında sizlere sunulacak hizmetlerden biridir.

İngilizce Seviyeleri Nelerdir?

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırması'na (CEFR: The Common European Framework of Reference for Languages) göre ingilizce; A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır

A seviyelerindekiler temel kullanıcı (basic user), B seviyelerindekiler bağımsız kullanıcı (independent user), C seviyelerindekiler ise usta kullanıcı (proficient user) olarak adlandırılırlar.
 
Seviye Seviye Adı Açıklama
A1 Beginner
(Başlangıç)
Bu seviyede basit bir şekilde iletişim kurabilir ve karşınızdaki kişiyle kısa bilgi alışverişlerinde bulunabilirsiniz.
A2 Elementary
(Temel)
Bu seviyede kişilerle basitçe iletişime geçebilir, karşılaştığınız problemleri anlatabilir, temel konularda sohbetler edebilirsiniz.
B1 Pre-Intermediate
(Ön Orta: Orta Seviyenin Öncesi)
Bu seviyede kişi daha fazla kelime ve cümle kalıplarına hakimdir. Günlük konular üzerinde karmaşık cümleler kurulabilir, karşınızdaki yabancı kişilerle görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.
B2 Intermediate
(Orta Seviye)
Bu seviyedeki kişiler ingilizceye orta derecede hakimdirler. Günlük yaşamda birçok hedefe ulaşma ve kendilerini akıcı bir şekilde ifade etmede sıkıntı çekmezler.
C1 Upper-Intermediate
(Üst Orta Seviye)
Bu seviyedeki öğrenciler ingilizcenin tüm kalıpları öğrenmiş olurlar. Günlük ve mesleki yaşamlarında kendilerine çok daha güvenerek ingilizce konuşabilirler. İngilizce kitapları okuyabilir, karşısındakilerle tartışmaya rahatlıkla girebilirler.
C2 Advanced
(İleri Seviye)
Bu seviyedeki öğrenciler uzmanlık alanına yönelik tüm makaleleri okuyup anlayabilir, karşısındaki kişilerle hiçbir şekilde zorlanmadan her türlü konuşma veya tartışmaya katılabilirler. Öğrencinin akademik sözcük dağarcığını arttırma, okuduğunu anlama ve yazıya dökme becerilerine sahip olması amaçlanır.
Kaynak: coe.int

İngilizce kursunun sağladığı olanaklar nelerdir?

Kurslar, iş yaşamınızda ve eğitim hayatınızda gerekli olan kur süreçlerini kapsaması nedeniyle ingilizceyi pekiştirebileceğiniz öncelikli kaynaklardan biridir. İnsanlarla olan iletişiminizi güçlendirebilmeniz, kaliteli bir portföy oluşturabilmeniz ve okulların yabancı dil programlarına dahil olabilmeniz için verilen bu eğitim, turizm sektöründe de tercih edilmektedir. 

Meslek gruplarına göre hazırlanan kur programları iş yaşamınıza yönelik büyük bir katkı sağlamaktadır. Hukuk, Tıp ve Finans gibi alanlarda ihtiyaç duyacağınız ingilizce kursu eğitiminde kurumsal yazışma dilinizi de geliştirilme olanağına sahipsiniz. 

Özel amaçlı ingilizce dil eğitimi programları kapsamında hazırlanan kur süreçleri metin çevirileri yapabilmenize de zemin hazırlamaktadır. Eğitim yaşamınızı ve iş hayatınızı etkileyen ingilizce tabanlı sınavlarda da kurs programlarının sizler için hazırladığı süreçlere dahil olabilirsiniz. 

İngilizcede dil yeterliliğinizi belirlemek ve okulların eğitim programlarına dahil olabilmek, yurt dışında yeni hayat kurabilmek, üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alabilmek için ingilizce kurslarına başvurmalısınız. Pek çok sınav programını içinde barındıran kurs ile yaşamınıza yeni bir yön çizebileceğiniz gibi ilgi duyduğunuz alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.