İngilizce ve İngilizce Kursu Hakkında Merak Edilenler

İngilizce, Dünya sistemine hakim bir dil olarak öne çıkmaktadır. Birçok ülkede konuşulması ve uluslararası bir niteliğe bürünmesi açısından İngilizce, yeni Dünya düzenine entegrasyonda olmazsa olmaz bir dildir. Birçok ülkenin anadili olmasının ötesinde bilişimden sanayiye; teknolojiden sosyal bilimlere kadar her alanda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Dünya üzerinde Çince ve İspanyolca’dan sonra en çok konuşulan dildir. Ülkemizde ingilizce kursu ve ingilizce dersi olan talep de bu dünyada olduğu kadar yüksektir.
 

Dünya’nın Ortak Dili, İngilizce!

İngilizce, Afrika’dan Asya’ya; Avrupa’dan Amerika’ya ve oradan Avustralya’ya kadar Dünya’nın her yerinde konuşulmaktadır. Daha önce hiç gitmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde İngilizce ile kendi ihtiyaçlarınızı giderebilir, istek ve arzularınızı yerine getirebilirsiniz. Bundan dolayı İngilizce aynı zamanda bireyi günümüz dünyasında da tatmin eden bir dil haline gelmiştir.

Gelişen teknolojik sistem, internet çağı, çeşitli sanayi kollarının genişlemesi, farklı meslek gruplarının ortaya çıkması, ticaretin ulus içinden uluslararası platforma taşınması İngilizce’yi zorunlu kılmıştır. 

Örneğin: ihracat yapan bir tekstil fabrikasına sahipsiniz. Ürettiğiniz ürünleri Dünya ülkelerine gönderiyorsunuz. Her şeyden önce gönderdiğiniz ülkelerle iletişim sağlayabilmeniz için İngilizce bilen çalışanlara ihtiyaç duyacaksınız. Dolayısıyla İngilizce artık herkesin bir ihtiyacı haline geldi. 

İngilizce Kursu

İngilizce öğrenmenin bir sınıf içinde kursiyerlerle uzman öğreticinin bir araya gelmesiyle sağlandığı kurstur. Sistemli bir şekilde oluşturulmuş, belirli gün ve saatlerde, bir program çerçevesinde, önceden sıralanan konuların aşama aşama bir uzman öğretici eşliğinde öğretilmesidir. 

İngilizce kursu, İngilizce öğrenmenin ötesinde İngilizce ile yaşamanın alanlarını oluşturur !

İngilizce kursları, İngilizce’yi eğitim, sağlık, ulaşım, ticaret, kültürel,turizm ve ekonomi alanlarında mesleki becerilerini arttırmak isteyenlerin bir araya geldiği merkezlerdir. Diğer yandan öğrencilerin hem eğitimlerindeki başarılarını arttırmak hem de yeni Dünya düzeninde yer edinmek için İngilizce kurslarını tercih ettiğini söylemek yanlış olmaz.

İşlevselliği yüksek olmayan bir dil kitlesel bir eğitimle sağlanmaz. Oysa ki İngilizce her alanda kullanılan, yüksek işlevi olan bir dildir. Bu nedenle de İngilizce kurslar yoluyla kursiyerlere, bireylere sunulmaktadır. Son yıllarda İngilizce kursları da bazı kurumlar tarafından suistimal edilmekte ve para avcılığına dönüşmektedir. Ancak, kurs.com size en güvenilir ve en yüksek faydayı sağlayacak kurumları sunarak doğru kararlar vermenizi sağlamaktadır. 

Size sunulan geniş bir yelpazede İngilizce kurslarını bir arada görme, karşılaştırma ve bütçenize en uygun kursu seçme şansına sahip olun! 

En iyi İngilizce kurslarını, kendi kursiyerlerinin yaptığı yorumlar üzerinden doğrudan değerlendirin. Doğru karar vermek, İngilizce öğrenmenizde direkt etkide bulunacaktır.

İngilizce Seviye Tespit Sınavı

Sınav, toplam 50 sorudan oluşmakta ve süreniz toplam 15 dakikadır.

Aşağıdaki ilk soruya yanıt vererek sınava başlayabilirsiniz. 
 
Yükleniyor...

İngilizce Kursu Fiyatları

İngilizce kurs fiyatlarını etkileyen faktörleri toplamda 5 başlık temelinde ele alacağız.Çünkü ingilizce kurs fiyatını belirleyen tek bir faktör olamaz.Birbirini etkileyen ve tetikleyen faktörleri göz önüne alarak seçimlerinizi daha kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Bu faktörler şunlardır:

 1. Kurs Süresi (Toplam Saat):
 2. Kurs Programı:
 3. Sınıf Kapasiteleri (Kursiyer Sayısı):
 4. Kursun Bulunduğu Lokasyon:
 5. Profesyonel Eğitmen Kadrosu:


Kimi kurslar nitelikli, yetişmiş ve deneyim sahibi, Amerikalı, Kanadalı, Avustralyalı ve Avrupa’dan gelen İngilizce hocalarını çalıştırırken; kimi kurslar da İngilizce yeterliliği olan İngilizce eğitmenleri çalıştırmaktadır. Bundan dolayı maliyet, kurs fiyatını belirliyor açıkçası. Sizlere kurs.com olarak sunduğumuz İngilizce kurslarına göz atarak fiyatlar hakkında doğrudan bilgi edinebilirsiniz.
 

İngilizce Kurs Fiyatlarını Etkileyen Faktörler:


1. Kurs Süresi (Toplam Saat)

Bir kursa yazılırken fiyatının neden yüksek ya da neden düşük olduğunu düşünmeden önce kursun toplam süresine bakmak gerekir. Bazı kurslar bir aylık süreyi kapsarken bazı kurslar sekiz ay boyunca devam edebilmektedir. Bundan dolayı eğitim süreleri birbirinden farklı olan İngilizce kurslarının fiyat politikaları da farklılaşmaktadır. 

Süre, ingilizce kursu fiyatlarını belirleyen en önemli faktördür.

2. Kurs Programı:

Yoğun programlı İngilizce kursları ile daha hafif programa sahip İngilizce kursları arasında da fiyatlar değişmektedir. Kimi programlarda sadece okuma(reading)  ve yazma(writing) varken; kimi programlarda ise dinleme(listening) ve pratik yapmak için ayrı zaman dilimleri vardır. Öte yandan, kimi kurslar haftanın günlerini çeşitli dil öğrenme aktiviteleriyle donatmış iken kimileri ise daha kısıtlı bir kurs programıyla hareket eder. Sonuç olarak kurs programı da fiyatı belirleyen nedenlerden biridir.

3. Sınıf Kapasiteleri (Kursiyer Sayısı):

Kursiyer sayısı arttıkça fiyat genel olarak düşmektedir. Ancak fiyatların düşmesi kaliteden taviz vermek anlamına gelmez. Herhangi bir İngilizce kursunda sınıf mevcudu sayıca az ise eğitim de ona göre birebir eğitime dönüşmekte ve fayda oranı da artmaktadır. Yani şunu belirtmeliyim ki kursiyer sayısı fiyat üzerinde değişiklik yapabilecek etkiye sahiptir.

4. Kursun Bulunduğu Lokasyon:

Bir İngilizce kursunun bulunduğu konum ulaşım olanakları gelişmiş, mekansal anlamda konfor sağlayan bir semtte yer alıyorsa yine fiyat etkilenebilmektedir. Çünkü daha konforlu ve lüks tabir edebileceğimiz semtlerin kira fiyatları yüksektir. Her ne kadar fayda amacını güden bir İngilizce kursu olsa dahi masraflarını bir şekilde hesaplamak durumundadır. 

5. Eğitmen Kadrosu:

İngilizce kursu olarak güçlü bir ekiple hareket ediliyorsa diğer kurslara göre fiyat politikası da  farklılık gösterecektir. İngilizce eğitim verebilecek düzeydeki en iyi uzman öğreticileri kendi bünyesinde barındıran bir İngilizce kursu her zaman bir adım önde olacaktır. Fakat profesyonel eğitmenleri kursta çalışmaya devam ettirebilmek için kurum sahibi kurs fiyatlarını normalden daha yüksek tutmak durumunda kalacaktır. Sonuç olarak eğitmen kadronun sağlamlığı, kurs fiyatını etkileyen önemli bir sebeptir.

En İyi İngilizce Kursu


En iyi ingilizce kursuna erişmek için kursları aynı anda görebildiğiniz ve karşılaştırma yapabildiğiniz bir mekanizmaya ihtiyacınız vardır. kurs.com sizlere İngilizce kursları arasında her açıdan karşılaştırma yapma imkanı sunar.

En iyi İngilizce kursu, size imkanlarını sonuna kadar sunan İngilizce kursudur!

İngilizce kursları kendi içinde nitelik açısından farklılık gösterebilmektedir. Bir İngilizce kursunu en iyi kurs yapacak başlıca özelliklere sahip olması beklenir. Bunlar:
 

 • Kaliteli kaynak kitap desteği,
 • Sistemli bir program, plan sağlaması,
 • Pratik yapmaya müsait bir ortamın varlığı,
 • Görsel ve işitsel materyallerin kullanılması,
 • Eğitimde kullanılan son model gelişmiş teknoloji,
 • Uzman eğitimci kadrosudur.


Herkes en iyi İngilizce kursuna erişmek ister!

Ancak hangi kursun en iyi niteliklere sahip olduğunu saptamak zordur. Sizlere kurs.com olarak en iyi niteliklere sahip İngilizce kursları hizmetinize sunmaktayız.

İngilizce Kursuna Neden Katılmalıyım?


İngilizce bilmek size hayatın her aşamasında fayda sağlayacaktır. Hayatınızda düzensiz bir şekilde İngilizce eğitimler aldıysanız ve fayda sağlayamadığınızı düşünüyorsanız İngilizce kursları size İngilizce konusunda bir düzen getirecektir. Hemen hemen birçoğumuz küçüklüğümüzden beri kesintili de olsa İngilizce eğitimleri aldık. Fakat aldığımız İngilizce eğitimi bizlerin İngilizce öğrenmesine olumlu katkı sağladığı söylenemez. Hem iş hem de eğitim yaşantımızda İngilizce’ye sürekli ihtiyaç duyarız. İşte tam da bu noktada İngilizce kursları bize yeni yollar açmakta ve İngilizce’yi köktenci bir şekilde öğrenmemizi desteklemektedirler.

Bir dili öğrenmenin, sistemli bir çalışma gerektirdiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle İngilizce kursları size İngilizce’yi daha kolay ve daha hızlı, kısa sürede en yüksek verimi sağlamanızı destekleyecek bir sistem ortaya koyar. İngilizce bilmenin faydalarını İngilizce bilmiyor iken fark edemezsiniz. Ancak İngilizce bilmemenin yarattığı dezavantajları hayatın her anında yaşıyor olmalısınız. İngilizce öğrenmek için fazlaca bir efor sarf etmenize gerek yok. kurs.com’un sizlere sunduğu kurs seçeneklerinden birini tercih ederek İngilizce öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz. 

Bir İngilizce kursuna katılmanın size nasıl da fayda sağlayacağını göreceksiniz. Bireysel olarak İngilizce çalışmanın yeterli olmadığını hemen hemen herkes deneyimlemiştir. İki gün sıkı çalışıp üçüncü gün bırakarak İngilizce öğrenilemez. Bundan dolayı kurslar size bir devamlılık, süreklilik sunar. Her gün ya da haftanın belirli günleri, belirli bir düzen çerçevesinde kurslar verilir. Kursiyerler de sadece vakit ayırıp, kursa giderek İngilizce öğrenebilmektedir. 


Unutmayınız!


Kurslar, size daima bir perspektif, bir sistem sunar!

Bir ingilizce kursu sizin seviyenizi belirler ve seviyenize uygun programlar uygular. Siz kendi seviyenizi belirleyemezsiniz. Genel hatlarıyla bir İngilizce kursunun amacı sizi bir seviyeden öteki seviyeye atmak değildir. Amaç size İngilizce’yi öğretmektir. 

İngilizce Öğrenme Teknikleri Nelerdir?


Düzenli Alıştırma Yapın:

İngilizce kursları size konuların anlatılmasını sağlamanın yanında bir de düzenli alıştırma imkanı sunar. Günlük ve haftalık periyotlarla düzenlenen alıştırmalar konuların pekişmesini sağlayacaktır. Ayrıca sık alıştırma yapma imkanı yakalayan kursiyerler İngilizce’yi daha kolay öğrenmektedirler.

Konuşma Pratiğinizi Arttırın:

Gramer bir dilin %10’u ise; konuşma o dilin % 90’ını oluşturur. Örneğin hiç okuma yazma bilmeden bir dil öğrenilebilir mi ? Kesinlikle evet ! Eğer söz konusu konuşarak öğrenmek ise muhakkak öğrenilir. Sizler konuşma pratiğini arttırdıkça İngilizce’ye olan aşinalığınız da artacaktır.

Sık Okuma Yapın:

İngilizce ile ilgili olarak sık okumalar yapmanız hem kelimeleri daha kolay söyleme hem de kelimeleri daha etkin bir biçimde öğrenmenizi sağlar. Bundan dolayı ilk etapta basit içerikli metinler okunmalı ardından daha geniş, kapsamlı metinler okunabilir. Ayrıca diyalog okumaları da İngilizcenizi geliştirmeniz açısından önemlidir.

Adım Adım İlerleyin:

İngilizce öğrenirken belirli bir plan ve sistemli çalışma gerektirir. Örneğin: İlkokula başlayan bir çocuğa alfabeyi öğretmeden yazı yazmayı öğretmek doğru değildir. Dolayısıyla okuma-yazma, dil öğrenme durumlarında uygulama önceliği önemlidir. Adım adım ilerlemeden dil öğrenilmez.

Basit Düzeyde Çeviriler Yapın:

İngilizce öğrenmeye başladığınızda ilk etapta kelime çevirileri ve cümle çevirileri yapmanız gerekir. Ancak ardından çevirilerinizi kısa metinlerle devam ettirmek gerekir. İngilizce kursları bu çevirilerin en kolay nasıl yapılacağını çeşitli taktik ve yöntemlerle ortaya koyar. Kursiyerler de böylelikle bir kursta ders almanın faydalarını görecektir.


Öğrendiğiniz Kelimeleri Kullanın:

Öğrendiğiniz kelimeleri kullandığınızda pekiştirmiş; kullandığınız kelimeleri de öğrenmiş sayılırsınız. Dil, konuşmaya konuşmaya körelir, unutulur. İngilizce kursunun size sunduğu imkanları sonuna kadar kullanınız.

İngilizce Görsel ve İşitsel Materyallerden Faydalanın:

İngilizce kursuna gittiğinizde size filmler, müzikler ve diğer görsel,işitsel malzemelerle eğitim desteği sağlanacaktır. Ancak kursun dışında da hayatın her anında, yani evde,işte, okulda, metroda ya da bir kütüphanede sürekli bir şekilde İngilizce bir film izlediğinizde ya da bir İngilizce şarkı dinlediğinizde İngilizce’ye olan aşinalığınız da artacaktır. 

Görsel ve işitsel materyallerden faydalanmak öğrendiklerinizi pekiştirmeye katkı sağlayacaktır.

Özellikle de Türkçe altyazılı filmler izlemek hem kelimelerin kullanış yerlerini hem de işitsel anlamda nasıl telaffuz edildiklerini anlamanızı sağlar. İngilizce kursları size ilk etapta hangi işitsel ve görsel materyallerden faydalanmanız gerektiğini de planlı bir şekilde sıralayacaktır.

Sözlük Kullanmaktan Korkmayın:

Bilmediğiniz bir kelimenin anlamına bakmak için sözlük kullanımından çekinmeyin. Sözlük kullanımını, kalem kullanır gibi kullanmaya başlarsanız İngilizce’ye hakim olmaya başlarsınız. Nitekim İngilizce kurslarındaki uzman öğreticiler de sözlük kullanımını şiddetle tavsiye etmektedirler.

Kolay İngilizce Öğrenme

İngilizce’yi kolay öğrenmenin tek yolu düzenli ve sistemli çalışmaktır. Düzenli ve sistemli bir çalışma olmadığında, dil üzerinde sadece tekrara düşülecektir. Yani siz her defasında aynı konulara ve aynı noktalara odaklanmış olacaksınız. Ancak bir İngilizce kursuna başladığınızda bir düzen dahilinde, belirli bir program çerçevesinde çalışma planı hazırlanacaktır. Dolayısıyla tekrara düşmeden, birikimli olarak ilerleyerek İngilizce’yi öğrenirsiniz. 
Sizin için İngilizce’yi en kolay öğrenme yolunu tespit edecek olan kursun kendisidir. Dolayısıyla bir İngilizce kursu, “Kolay İngilizce nasıl öğrenilir?” sorunun da cevabı niteliğindedir.

Öğrenmek bir süreçtir. Öğrenme sürecini iyi götürebilmek de sadece uzman kişilerin yönlendirmesi ile gerçekleşir. Dolayısıyla İngilizce’yi kursla kolay bir şekilde öğrenmek var iken öğrenme sürecini zorlaştırmayın ! Çünkü kurslar size en iyi  İngilizce öğrenme sürecini bir kurs eşliğinde devam ettirin. Eğer gerçekten de devamlılığı sağlarsanız mutlaka İngilizce’yi kolay bir şekilde öğreneceksiniz.

İngilizce Seviyeleri Nelerdir?


İngilizce dil seviyeleri uluslararası bir temelde bir dilin bilinmesinde yeterlilik seviyelerini tespit edebilmek için oluşturulmuştur. Dolayısıyla bu kapsamda dil yeterlilikleri 6 alt basamağa ayrılmıştır. Bunlar:

A1-Beginner (Başlangıç):

Beginner seviyesinde olan birisi çok basit cümleler kurabilir ve kullanılan en basit düzeydeki cümleleri anlayabilir. Bireyler bu seviyede iken bazı temel cümleleri kurabildikleri gibi yazabilir de. Örneğin: başlangıç seviyesinde olan birisi adı ve soyadını, nereli olduğunu, iyi olup olmadığını hem sorabilir hem de yanıtayabilir.

A2-Elementary (Temel):

Elementary seviyesi kişilerin gramer yapısına yavaş yavaş giriş yaptığı seviyedir. Bu seviyede kişi kendisini basit düzeyde de olsa tanıtabilir, bazı temel içerikli metinleri okuyup anlayabilir ve yine aşina olduğu cümlelerle iletişim sağlayabilir. 

B1-Pre-Intermediate (Orta Seviye Öncesi):

Kişiler bu seviyede iken gramer yapısını geniş anlamda almaya başlarlar. Dolayısıyla birbiriyle ilişkili cümleler kurabilir ve yazabilirler. Ancak bu cümleler çok karmaşık yapıda olmayan cümlelerdir. Yine sosyal hayatlarında öğrendikleriyle iletişim sağlayabilirler.

B2-Intermediate (Orta Seviye):

Konuşma bakımından kişinin maksimum seviyeye çıkarılması sağlanır. Bu nedenle bütün gramer ve cümle yapıları öğretilir. Kişi dinleme, okuma,yazma ve konuşma bağlamında gelişimi sağlamış olur.

C1-Upper-Intermediate (Üst Orta Seviye):

Burada gramer yapısının etin kullanımının yanında dilbilgisi ağırlıklı eğitim verilir. İngilizce’nin en ayrıntısına kadar dil bilgisi verilir. Kişi üst orta seviyeyi tamamladığında karmaşık yapılı cümleler kurabilmekte ve yazabilmektedir.

C2-Advanced (İleri Seviye):

İleri seviye İngilizce de kişiler duygu ve düşüncelerini hızlı ve en etkin bir biçimde ifade edebilir, okuduklarını anlayabilir ve istediklerini yazabilir seviyededirler. Buradaki söz konusu çalışma daha çok kelime sayısını arttırmaya yöneliktir.

 

İngilizce Seviyeleri

İngilizce Kursunun Sağladığı Olanaklar Nelerdir?


İngilizce kursunun sağladığı olanakları sıralamadan önce bir kursun kişiye neler sağladığını bilmek gerekir. Her şeyden önce bir kurs, sizin daha düzenli bir çalışmaya davet eder. Düzenli çalışma ortamı İngilizce’yi öğrenme noktasında büyük yollar kat etmenize yardımcı olur. Kurslar, öğrenciler için eğitim hayatlarında; sektörel dağılımlar içerisinde bir meslek grubuna mensup çalışanlar için iş hayatlarında oldukça mühimdir. Kurslar bu noktada hem eğitim hayatınızda hem de iş yaşamınızda size en iyi hizmeti sunan eğitim yuvaları olarak öne çıkmaktadırlar.

Belirli bir amaca odaklanarak oluşturulan kurslar da bulunmaktadır. Bu kursların başını hiç şüphesiz yabancı dil sınavları gelmektedir. Hem master yapmak isteyenler hem de akademik anlamda ileri seviyelere çıkma hedefi olanlar İngiliz kurslarını tercih etmektedirler. Buradan hareketle, sınav temelli oluşturulan İngilizce kursları sınavlardan maksimum puanı almanızı sağlamak için taktiksel metodlarla hizmetinize sunulmaktadır. 

Düzenli Çalışma Ortamı:

İngilizce kursları size düzenli olarak çalışabileceğiniz bir ortam  yaratır. Düzensiz bir çalışmada İngilizce’yi öğrenmeniz pek mümkün değildir. Haftada iki defa ve aynı gün gittiğiniz kurstan mı daha fazla fayda sağlarsınız yoksa evde düzensiz bir çalışmayla 

Uzman Öğreticiler:

İngilizce kurslarının sağladığı diğer önemli olanak ise hiç şüphesiz deneyimli eğitimci kadrosudur. Bir dili bilmek yetmez, o dili karşı tarafa aktarmak daha önemlidir. İngilizce kursları uzman öğreticiler eşliğinde İngilizce öğrenmek isteyenleri tam zamanlı desteklemektedirler.  

Grup Eğitimi:

Birebir eğitimlerin yanında öğrenilen konuların pratiğini yapabilmek için bir gruba ihtiyaç vardır. Grup eğitimleri İngilizce eğitimi görenler arasında bir etkileşim yaratırken diğer yandan da dilin öğrenilmesini pekiştirmektedir. Grup eğitimi, İngilizce kurslarının öğrencilerine sağladığı en etkileşimci eğitim modelidir. 

Profesyonel Destek:

Birçoğumuz bir eğitim aldığımızda, soru sormaktan çok çekiniriz. Hatta kimi kısımları anlamadığımız halde soru sormak bir çiledir hepimiz için. Ancak profesyonel bir İngilizce kursu siz sorunuzu sormadan cevabını veren kurstur. Güçlü eğitimci kadrosuyla sizlere en hızlı ve en kolay yoldan profesyonel destek sağlamak bir İngilizce kursunun gerekliliklerindendir. 

İngilizce öğrenmek için profesyonel destek şart!

Okuma-Konuşma-Dinleme ve Yazma Bütünlüğü:

Bir İngilizce kursunda sistematik olarak verilen eğitim her zaman bütüncüldür. Bütüncül bir eğitim ise kişideki dil yeterliliğini sağlamak için geliştirilmiştir. Sizler bir puzzle gibi eğitimciler tarafından en estetik tablolara dönüştürülsünüz. Okumak, yazmak, dinlemek ve konuşmak birer puzzle parçası gibidir. İngilizce kursu sizi İngilizce öğrenme noktasında tamamlar.

Süreklilik/Devamlılık:

Bir dili dönemsel ya da aralıklı çalışmak başarı sağlamaz. Ne o dili öğrenirsiniz ne de konuşabilirsiniz. Bu noktada önem arz eden şey ise İngilizce öğrenmek için süreklilik/devamlılıktır. Pekiştire pekiştire, birike birike ilerlemesi ancak böyle sağlanabilir. Bir hafta çok çalışıp bir hafta hiç çalışmamak doğru değildir. İngilizce kursları size bu sürekliliği garanti eder. Haftanın belirli günleri ve sürekli olarak devam eden bir programın içerisinde bulursunuz kendinizi. 

Pratik Yapma İmkanı:

İngilizce’nin gramerini bilmeniz, kelimelerin Türkçe karşılıklarına hakim olmanız o dili bildiğiniz anlamına gelmez.

Dil, konuşulduğunda öğrenilir.
          
İngilizce kursları bu noktada dilin pratiğinin yapılması açısından önem taşır. Sıradan biriyle İngilizce pratik yapamazsınız. İngilizce kursları hem teknik açıdan hem de yetişmiş eğitimli kadro açısından zengin mekanlardır. Bundan dolayı İngilizce kursları sizlere pratik yapma imkanı vermektedir.

Yetişkinlerde İngilizce Kursu


Gelişen teknoloji, farklılaşan iş kolları ve uzmanlaşma ile birlikte İngilizce de kaçınılmaz hale geldi. Özellikle de ülkemizde yaklaşık 10 yıldır yoğun bir İngilizce eğitime eğilme durumu söz konusudur. Dolayısıyla bireyler kendi iş yaşamlarında başarılı atılımlar gerçekleştirmek ve daha kapsamlı çalışmalar yapabilmek adına İngilizce’ye ihtiyaç duyuyor. Eğer birey İngilizce öğrenme fırsatını küçük yaşlardan itibaren edindiyse şansı daha fazla olmaktadır. Fakat imkanı olmayan ya da yaşam koşulları uygun olmayan bireyler İngilizce’nin farkına daha geç varmış oluyor. İşte tam da bu noktada İngilizce öğrenmek isteyen yetişkinler devreye giriyor. Bir biçimde hayata atılan, çalışma yaşamlarında başarıyı yakalamak isteyen bireyler İngilizce kursuna gitmeyi tercih ediyor.

Çalışma, çaba ve süreklilik beraberinde İngilizce’yi anadiliniz haline getirecektir !

İngilizce’yi öğrenmek için yapmanız gereken bir İngilizce kursuna başlamaktır. Fakat kursa gittiğiniz süre içinde uzman öğreticilerin sizlere sunduğu plan çerçevesinde çalışmanız fayda sağlayacaktır. 

İngilizce bilmemek, kaderiniz olmasın!

Çoçuklarda İngilizce Kursu


Çocukların öğrenme konusunda oldukça başarılı olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle de anaokulu ve ilkokul çağındaki çocukların öğrenme istekleri üst düzeydedir. Bundan dolayı çocuklarda dil öğreniminin 3-12 yaş aralığında olması gerekmektedir. Çocukların sonraki süreçlerde yaşamlarında önemli bir rol oynayacak olan İngilizce, mümkün olduğunca erken bir yaş diliminde verilmelidir. 

Uzmanlar, İngilizceye küçük yaşlarda aşina olan çocukların, büyüdüklerinde daha başarılı bir mesleki yaşamları olduğunu gözlemlemektedirler. Lise, üniversite ve sonraki süreçlerde birçok İngilizce sınava girecekleri göz önüne alındığında dil öğrenmenin önemi daha da belirginleşiyor.

Çocuklar İngilizce öğrenmekle kalmaz, kişisel gelişimlerini artırır ve donanımlı bireyler olarak yetişirler. Dünyanın gelişmiş birçok ülkesinin eğitim programlarında çocuklarla İngilizce aktif bir biçimde yürütülmektedir. Siz de farkındasınızdır ki geleceğe yön veren Dünya dili İngilizce oldukça önemlidir. 

Çocukların merak ve ilgilerinin maksimum seviyelerde olduğu 3-12 yaş dil öğrenmek için bir fırsat oluşturabilir. Anne-babalar, çocuklarının başarılı ve mutlu bir yaşam sürmesini ümit ederler. Bundan dolayı da iyi bir eğitim alması için çaba sarf ederler. Eğer bir eğitim modelinin içinde çocuklar için özenle hazırlanmış bir eğitim programı yoksa o eğitimin fayda sağlaması mümkün değildir. Çocuklarınızın bakış açılarını genişletmek ve Dünya’da olup bitenler hakkında söz sahibi olabilecek kapasitede bireyler olması için İngilizce şarttır. 

Çocuk, Türkçe bilirse Türkiye’yi; İngilizce bilirse Dünya’yı görecektir!

Çocuklarda işitsel ve görsel algı daha yüksektir. Çocuklardaki bu özellik onların birçok bilgiyi hızlıca öğrenmelerine yardımcı olur. Bir yetişkinin bir günde öğrendiğini; bir çocuk daha kısa bir zamanda öğrenebilir. O nedenle çocuklar için İngilizce öğrenimini ne kadar geciktirirseniz durumu o kadar zorlaştırırsınız.

10 Adımda İngilizce Öğrenmek Neden Önemli?


1. İngilizce Yaygın Bir Kullanım Alanına Sahiptir:

Amerika Birleşik Devletleri’nden Kanada’ya; Avustralya’dan Yeni Zelanda’ya; İngiltere’den İrlanda’ya kadar birçok Dünya ülkesinde resmi dil olarak kullanılır. İngilizce’yi konuşanların Dünya nüfusuna oranlandığında, Dünya’nın yaklaşık ¼ ‘ü İngilizce konuşmaktadır.

Diğer yandan sanattan edebiyata, internetten iş dünyasına kadar sosyal ve toplumsal birçok alanda da İngilizce ile karşılaşmak oldukça normal. Ayrıca eğitimde, sağlıkta, ulaşım sektöründe, turizmde, ekonomi-finans alanında, bankacılık ve sigortacılık sektöründe de İngilizce olmaz olmaz haline gelmiştir. 


2. Kariyerinizde Daha Donanımlı Olmanızı Sağlar:

Mesleki anlamda gelişiminizi sağlamak mesleğinizle ilgili olarak her şeyi bilmenizle mümkün olur. Örneğin: Psikolog. Psikoloji bölümü öğrencisi olan bir birey İngilizce bilmezse sadece Türkçe yazılmış metinleri okumakla kalır. Ancak İngilizce öğrenen bir Psikoloji öğrencisi bu alanla ilgili olarak Dünya’da yazılmış bütün İngilizce kaynaklara ulaşabilir. Dolayısıyla mesleki anlamda kendinizi daha donanımlı ve güçlü hissetmek, yine İngilizce ile mümkündür.


3. İngilizce Hem Dünya Dili Hem de İnternet Dilidir:

İngilizce Dünya üzerinde ne denli yaygın ise, İnternet Dünyası’nda da o denli yaygındır. Günümüzde neredeyse internet kullanmayan kimse kalmadı. Her yaş grubundan insanlar mobil, tablet ve bilgisayarlar üzerinden erişim sağlamaktadır. Bilgisayar programlarının birçoğu İngilizce ! Kolaylıkla kullanabilmek için İngilizce gereklidir. Dolayısıyla;

İngilizce, sizi hem gerçek Dünya’ya hem de İnternet Dünyası’na entegre etmenin en kolay yoludur!

3. Kendinize Güveniniz Artar:

Bir iş toplantısında olduğunuzu hayal ediniz. İngiltere’den gelen misafirlerinizle önümüzdeki yılın projelerini konuşmaktasınız. Fakat siz sadece Türkçe bilen iş arkadaşlarınızla iletişim kuruyorsunuz. İngiltere’den gelen misafirinizle konuşacak bir imkanınız bulunmuyor. Çünkü İngilizce bilmiyorsunuz ! Çevrenizdeki iş arkadaşlarınızın etkili bir şekilde İngilizce konuşmaları ve sizin bu dili bilmiyor olmanız özgüven problemi yaratacaktır. Dolayısıyla İngilizce bilmek topluluğun önünde etkin olmayı sağlar. Etkinliğini artıran bireylerin de özgüvenleri daha yüksektir.

4. Sosyal Çevrenizde Genişleme Olur:

Dünya’nın hemen hemen her köşesinde konuşulan bir dili bilmek sosyal olmanızı da sağlar. Bir İngiliz, Alman, Fransız, Kanadalı, Rus, Arap, Hintli, Japon, İspanyol ve adını sayamadığım birçok milletten dostlarınız olabilir. Dil bilmek, paylaşımı artırır. 

5. İngilizce ile Dünya’ya açılmak mümkün!

Öte yandan, İngilizce bilmeniz çevrenizdeki birçok kişinin sizinle iletişim, etkileşim kurmasına neden olacaktır. Örneğin; babanızın aldığı cep telefonun kullanım kılavuzunu okuyamayıp sizden yardım talep etmesi.

6. Kaliteli, Farklı ve Doğru Bilgilere Ulaşmada Kolaylık Sağlar:

Günümüz internet çağında bilgiler dijital ortama aktarılmakta ve tüm Dünya faydalanmaktadır. Eğer bir konu hakkında geniş çaplı bir inceleme yapacaksanız mutlaka İngilizce’ye ihtiyaç duyacaksınız demektir. Çünkü herhangi bir konuda İngilizce yazılmış kaynak sayısı Türkçe yazılmış kaynak sayısından daha fazladır. Daha fazla, daha kaliteli, daha doğru ve daha farklı kaynaklara ulaşmak için İngilizce zorunluluktur.

7. Daha Kolay İş Bulabilirsiniz:

Günümüz Dünyası’ında amatör işlerden profesyonel mesleklere kadar geniş bir çalışma alanında bir işe başvurduğunuzda size sorulacak birkaç soru şunlar olacaktır:

 • İngilizce biliyor musunuz?
 • İngilizce seviyeniz nedir?
 • Kaç yabancı dil biliyorsunuz?

Dolayısıyla İngilizce’yi biliyor olmanız, sizi işe başvuranlar arasında öne çıkartacak en önemli faktör haline gelecektir. Peki işverenler neden İngilizce bilen ekip elemanları talep etmektedirler ?

8. Dünya’nın En İyi Üniversitelerinden Kabul Alabilirsiniz:

İngilizce dil seviyeniz ne kadar yüksekse; İngilizce’ye ne kadar hakimseniz bir öğrenci olarak Oxford, Harvard ve Cambridge’e kabul almanız mümkün. Dolayısıyla iyi bir üniversitenin sizden bilmenizi istediği dil olan İngilizce’nin önemini hesap edin. 

9. İngilizce Öğrenmek Popüler Kültüre de Hakimiyetinizi Artırır:

En son çıkan İspanyol yapımı bir filmi de Amerikan yapımı bir şarkıyı da takip edebilmek popüler kültürle alakanızı ortaya koyar. 

Dikkat! Yeni bir film, şarkı veya bir kitap çıktığında Dünya’ya tanıtılıyorsa bu dil mutlaka İngilizce ile olacaktır. Bundan dolayı İngilizce biliyor olmanız popüler kültüre de hakimiyetinizi artırır.

10. İngilizce, Uluslararası Alanda İletişiminizi Artırıcı Rol Üstlenir:

Bir şirkette çalıştığınızı düşünün. Şirketin Fransa’da bir şirketle ortaklık anlaşması yapacağını ve bunun için de bir mail trafiğinin sağlanması için görevlendirildiğinizi hayal edin. Bir Fransız ile iletişim sağlamak için İngilizce kullanımı şarttır. Eğer Fransızca’ya hakim değilseniz kullanmanız gereken ortak dil küresel dil olan İngilizce olmalıdır. Böylelikle uluslararası platformda iletişimi artıran önemli bir faktördür İngilizce. 

İngiilizce Öğrenme Proğramı Nedir?

Günümüzde bireyler internete erişmede çok büyük engellerle karşılaşmamaktadır. Birçoğumuz mobil üzerinden internete erişmekte ve istediğimiz programları kullanabilmekteyiz. Son yıllarda bireyler sıklıkla İngilizce aplikasyonlar da kullanmaya başladı. 

Sizce bir İngilizce kursunun sunduğu imkanları bir ingilizce öğrenme programı sunabilir mi?  

Bir İngilizce kursunda uzman birkaç öğretmen eşliğinde İngilizce öğrenme süreci ilerletilirken bir İngilizce öğrenme programında kursiyer de öğretmen de sizsinizdir. Çünkü program içinde hazıl halde bulunan konuları seçmek ve istediğiniz zaman istediğiniz konuya çalışmak elinizdedir. Bu durum bir sistemsizliğe, düzensizliğe neden olabilir. Hangi konuyla başlamanız gerektiğini nasıl anlayacaksınız ? Öte yandan, İngilizce öğrenme programına sadece, müsait zamanlarınızda - genellikle kısa süreli- bakmaya gayret göstereceksiniz. Bundan dolayı sürekli ve düzenli bir çalışma sistemi sağlamaz.Fakat İngilizce kursları size bir program, plan ve sistem çerçevesinde düzenli ve sürekli bir eğitim sağlar.

Başarı, İngilizce çalışmakla sağlanmaz. Başarı, İngilizce’yi sürekli ve düzenli çalışmakla sağlanır.

Kendiniz için en iyi İngilizce öğrenme programını bulduğunuzu hayal edin. Peki konuyla ilgili anlamadığınız bir noktayı sorabilir misiniz programa ? Bir İngilizce kursunun en önemli getirisi uzman öğretmenlere istediğiniz anda, anlamadığınız bir noktayı sorabilmenizdir. Konuların ve öğrendikleriniz pekiştirilmesi için yine sık sık konuşma pratiği etütleri düzenlenebilir. 

Unutmayın!

İngilizce öğrenme programlarından İngilizce konular ve İngilizce kelimeler öğrenmeniz İngilizce’yi konuşacağınız anlamına gelmiyor. Bu nedenle İngilizce kurslarının konuşma pratiği açısından önem teşkil ettiğini söylemek yanlış olmaz.