Fransızca kursu fiyatları

Fransızca kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek fransızca kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Fransızca zor bir dil mi?

Fransızca öğrenmek genellikle ilk defa bu dille tanışan kişiler için oldukça zor olarak tanımlanır. Ancak kursun ilerleyen süreçlerinde temelini oturtmuş olmanın verdiği kolaylık dile pratik bir nitelik kazandırır. Aksan bakımından katılımcıları zorlayacak bir dil olması konuşma sürecinin geç gelişmesine neden olabilmektedir. 

Fransızca konuşmak için yapılabilecek en temel eylem deneyim kazanmaktır. Fransızca metin çevirileri, ikili diyaloglar, şarkı sözleri ve tüm görsel-yazınsal materyaller bu dille olan bağınızı güçlendirecektir.

Fransızca kursuna kimler katılabilir?

Fransızca kursuna katılmak için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu alanda eğitim almak isteyen herkes Fransızca dilini öğrenebilir ve kendini belirli bir düzeyde geliştirebilir.

Fransızca neden önemli?

  • Fransızca Avrupa'da 33 ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Kültür ve sanat merkezlerinin bir çoğu Avrupa'da yer almaktadır.
  • Fransızca dilini öğrenmek kelime haznenizin gelişmesine katkı sağlamaktadır.
  • Fransızca organizasyonlarda en çok tercih edilen dillerin başında gelir.
  • Avrupa Anayasa Makhemesi'nin resmi dili Fransızca'dır.
  • Ekonomide ve siyasette kullanılan diller içerisinde Fransızca özel bir öneme sahip.

Fransızca dersleri neler?

Fransızca kursunda öğreneceğiniz dersler başlangıçta temel seviyede aldığınız İngilizce eğitimine benzer nitelik taşıyacaktır. A1 adı verilen bu seviyeden C2 olarak tanımlanan kendini doğru şekilde ifade edebilme düzeyine kadar alacağınız kapsamlı kur programları "Fransızca öğrenmek istiyorum" diyen herkese eğitim olanakları yaratmaktadır. 

Özellikle alacağınız kur seviyesine göre kendinizi geliştirmeniz mümkün olduğu kurslarda “ileri deneyimli seviye” için uzun bir süre çalışmanız ve pratik yapmanız gerekmektedir. Dünyada en çok tercih edilen diller arasında yer alan fransızca gramer yapısı ile kurs sürecini zorunlu kılan dillerin de başında gelmektedir.