Havacılık ingilizcesi kursu fiyatları

Havacılık ingilizcesi kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek havacılık ingilizcesi kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Havacılık ingilizcesi kursunun içeriği nedir?

Havacılık ingilizcesi kursunda içerik; uçuş öncesi, uçuşa hazırlık, uçus esnasında iletişim, kalkış-iniş, hava koşulları gibi konulardan oluşur. Katılımcıların bu konularda geniş kelime ve gramer bilgisine sahip olması, doğru telaffuzla ve akıcı konuşması amaçlanır. Bu nedenle havacılık ingilizcesi kursunda dersler ağırlıklı olarak konuşmaya yönelik gerçekleştirilir.

Havacılık ingilizcesi kursuna kimler katılabilir?

Havacılık ingilizcesi kursu, havacılık sektöründe çalışan ya da kariyerini bu sektörde devam ettirmek isteyenler hazırlanmış bir kurs programıdır. Bu sektörde çalışanların ingilizce bilgisini ölçmek için yapılan farklı sınavlar bulunmaktadır. Bu nedenle; pilotlar için ingilizce kursu, kabin memurları için ingilizce kursu, yer hizmetleri personeli için ingilizce kursu ve teknik bakım elemanları için ingilizce kursu şeklinde sınıflar bulunmaktadır.