A2 ehliyet kursu fiyatları

A2 ehliyet kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek a2 ehliyet kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Nasıl A2 ehliyet alabilirim?

A2 ehliyeti alabilmek için gereken şartları taşıyorsanız, kayıt için gereken evrakları temin ederek tercih ettiğiniz sürücü kursuna başvurabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin ardından ortalama 12 saat süren A2 ehliyet kurslarında teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluşan derslere katılmanız gerekmektedir. İlkyardım, trafik ve çevre bilgisi, motor ve araç tekniği derslerinin sona ermesiyle kurs yeri tarafından bildirilen tarihte, bu konulardan oluşan teori sınavına girmeniz gerekmektedir.

Teori sınavını başarı ile geçmeniz halinde uygulama eğitimi almanız ve bu eğitimlerin ardındanda  uygulama sınavına girmeniz gerekmektedir. Sınavda  gerekli başarıyı sağladıktan sonra gerekli işlem prosedürünü yerine getirerek A2 ehliyetinizi alabilirsiniz.

A2 ehliyeti almak için hangi evraklar gereklidir?

A2 ehliyeti alabilmek için; nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma ya da öğrenci belgesi, adli sicil kaydı (sabıka kaydı), 8 adet vesikalık fotoğraf, kan grubu kartı ve özel ya da kamu sağlık kuruluşundan alınan sağlık raporu gerekmektedir. Sağlık raporunda ve sabıka kaydında ehliyet almak için gerekli olduğu ibaresi de yer almalıdır. Bazı kurs yerleri emniyet müdürlüğünden alınan parmak izi raporu da istemektedir.

A2 ehliyet almak için gereken şartlar nelerdir?

Motor hacmi 11-35 KW arasında olan motorsikletler için A2 ehliyet almak zorunludur. 18 yaşını dolduran ve en az ilköğretim okulu mezunu olan sürücü adayları A2 ehliyeti alabilmektedir. Daha önceden farklı bir sınıf ehliyete sahip olan sürücüler ise sadece direksiyon sınavına katılıp sınavı geçmeleri halinde A2 ehliyetine sahip olabilirler.