Korece kursu fiyatları

Korece kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek korece kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Korece zor bir dil mi?

Japonca ve Çince kadar yaygın olmayan Korece telaffuz bakımından kulağa pek de aşina oldğunuz bir dil değildir. Alfabesi ve yazımı, telaffuzunun aksine çok daha güzel olan bu dilde pratik yapmak zordur. Nedeni ise bildiğiniz üzere Korece'nin çok fazla kişi tarafından bilinmiyor oluşudur. Ancak bilmelisiniz ki Korece, pratik yapılmadığı takdirde çabuk unutulabilen bir dildir. 

Özellikle Türkiye'de Uluslararası İlişkiler okumuş bir öğrencinin Korece bilmesi iş yaşamında ona büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu nedenle gerek görsel gerek yazınsal kaynaklardan kendini beslemesi ve ilerletmesi gereklidir.

Korece kursu ne kadar sürüyor?

Korece kursunda verilen eğitim minimum 2 maksimum 4 ay sürmektedir. Kursa katılım amacınız, eğitmeninizin sizin için hazırladığı program ve kişisel çalışma gayretinizin de süreyi belirleyen etmenlerin başında gelmektedir. Korece öğrenmek için bu kursa katılabilir, kısa süre içerisinde yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Korece kursuna kimler katılabilir?

Korece öğrenmek isteyen herkes bu kursa katılabilir. Bu dil kursunun belirli bir yaş aralığı olmadığı gibi eğitim programları da kişiye özel olarak hazırlanabilmektedir. Korece dilini anlama, okuma ve yazma düzeyinde öğrenebilmek için mutlak suretle kursa gitmek gereklidir.

Nasıl bir Korece kursuna gitmeliyim?

Tercih edeceğiniz yabancı dil kursu öncesinde aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmalı ve bu etmenlere göre kurs yerinizi seçmelisiniz;

  • Kursa gidiş mesafeniz
  • Eğitim programınız
  • Kursun fiyatları ve süresi
  • Kurs için açılan kontenjan oranı
  • Eğitmeninizin bireysel başarıları
  • Kurs yerinizin materyal zenginliği (görsel veya yazınsal kaynaklar)
  • Etüt olanakları
  • Sosyal aktiviteler