Çikolata kursu fiyatları

Çikolata kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek çikolata kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çikolata kursunda neler öğreneceğim?

Çikolata kursunda; ilk olarak çikolata  eritme, soğutma ve temperleme  yöntemleri  hakkında uygulamalı olarak  bilgi edineceksiniz.  Evde  kendi malzemelerinizle nasıl çikolata yapabileceğinizi öğreneceğiniz kursta  ayrıca Roches, truffle ve  içi dolgulu kalıp çikolata yapımını da uygulamalı olarak öğrenceksiniz.

Kurs bitiminde, eğitim sırasında kendi yapmış olduğunuz çikolataları alarak, ister sevdiklerinize armağan edebilir isterseniz de  el yapımı çikolatalarınızın tadını çıkarabilirsiniz. 

Çikolata yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Çikolata yapımında kullanılan malzemeler büyük önem taşır. Özelikle  kokolin adı verilen malzemelerin kullanılmasından kaçınılmalı gerçek kuvertür kullanılmalıdır.

Çikolata yapımında kullanılan kalıplarda büyük önem taşımaktadır. Çikolata  içerisinde yağ bulundurduğundan dolayı ortamda  bulunan kokuyu çekmektedir. Bu nedenle çikolata yaparken  buz kalıbı ya da  silikon kalıplar kullanmak yerine polikarbon çikolata kalıpları kullanılmalıdır.