B ehliyet kursu fiyatları

B ehliyet kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek b ehliyet kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

B1 ehliyet nedir?

B1 ehliyet; sürücülerin otomatik vites otomobil, minibüs ve kamyonet kullanmasına olanak tanıyan ehliyettir. Ancak sürücüler düz vites otomobil, minibüs ya da kamyonet kullanmak istiyorlarsa B sınıfı sürücü belgesi almaları gerekmektedir.

B ehliyet kursuna kimler katılabilir?

18 yaşını dolduran ve en az ilkokul mezunu olan herkes B sınıfı ehliyet kursuna başvurabilir. Ayrıca sürücü adaylarının sabıkası olmaması ve araç sürmesini engelleyecek bedensel ve zihinsel herhangi bir engellerinin bulunmaması gerekmektedir.

B sınıfı ehliyeti olanlar hangi araçları kullanabilir?

B sınıfı ehliyeti olan sürücüler, azami yükü 3500 kg'yi geçmeyen kamyonet ve römorksuz traktör, 14 yolcu taşıma kapasitesi bulunan minibüs ve otomobil kullanabilirler.

B ehliyet kursunda neler öğreneceğim?

B ehliyet veren tüm sürücü kurslarında sürücü adaylarına, trafikte sürücü davranışları, trafik kuralları ve mevzuatı konuları içeren trafik ve çevre dersi, trafikte temel ilk yardım uygulamaları ile ilgili konuların yer aldığı ilk yardım dersi, araçların teknik özellikleri ile temel bakım-onarım konularını içeren araç tekniği dersi teorik olarak anlatılmaktadır. Ayrıca sürücü adaylarının araçları sürebilmek için gerekli bilgi, beceri ve alışkanlıkları kazanmaları amacıyla uygulamalı direksiyon eğitimi de verilmektedir.