Yaz okulları kursu fiyatları

Yaz okulları kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yaz okulları kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yaz okulları kursunda hangi branşlarda eğitimler veriliyor?

Yaz okullarında eğitimler sporun pek çok branşında verilebilmektedir. Basketbol, futbol, atletizm, voleybol, binicilik, yüzme, yelken gibi ana branşlarda verilen bu eğitimler spor okulları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. 

Aynı zamanda spor dışı faaliyetlerin de yer aldığı (drama, İngilizce, resim, dış mekan gezileri vb.) yaz okulu kursunda farklı yaş gruplarına özgü etkinlikler de bulunmaktadır.

Yaz okullarının amacı, belirli branşlarda sporcu yetiştirebilmek, kursa katılan tüm öğrenciler keyifli vakit geçirebilmesini sağlamak ve sporu yaz sezonunda da eğitsel faaliyetler sevdirebilmektir.

Yaz okulları kursuna kimler katılabilir?

Yaz okulları kursu 7-15 yaş arası tüm çocukların katılabileceği, sosyalleşebileceği ve sportif faaliyetlerle kendini geliştirebileceği bir kurstur. Bedensel ve psikolojik gelişimin, sporu sevme ve spor bilinci oluşturma felsefesinin, eğlence ve birey olma anlayışının pekiştirildiği yaz okulları kursuna spor yapma engeli bulunmayan her çocuk katılabilmektedir. 

Hem yaz tatilinin verimli geçmesini hem de sporu erken yaşlarda sevdirmeyi amaç edinen bu kursta eğitimler her branşın uzman hocaları eşliğinde gerçekleştirilir.

Yaz okulları çocukların gelişimini nasıl etkiler?

  • Çocukların doğayla iç içe vakit geçirmelerini sağlar,
  • Yeteneklerini geliştiren aktivitelere yönelmelerini sağlar,
  • Sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere ilgilerini artırır,
  • Kendilerini tanımalarına ve özgüven kazanmalarına yardımcı olur,
  • Sosyal, paylaşımcı ve hoşgörülü olmalarına katkı sağlar,
  • Araştırmacı ve  maceracı yönlerini ortaya çıkarır.