Almanca kursu fiyatları

Almanca kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek almanca kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Almanca kursuna kimler katılabilir?

Almanca kursuna bu dili öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Almanca dil seviyesi her ne olursa olsun, gerekli düzeye ulaştırma garantisi sunan kurslar kapsamlı bir eğitimle katılımcılara doğrudan hizmet vermektedir. Eğitimleri hem görsel hem yazınsal materyallerle destekleyen Almanca kursu, iş hayatında hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlar. 

Bunun yanı sıra yurtdışına çıkmak isteyen kişiler için de iyi bir ön hazırlık anlamına gelen Almanca eğitimi, günlük yaşamda karşınızdaki kişilerle rahat bir iletişim kurabilmenizi sağlar. 

Bu nedenle Almanca kursu için belirlenen herhangi bir ön kriter bulunmamaktadır. Çocuklar da bu kursa katılabilmektedir.

Almanca kursunda neler öğreneceğim?

Almanca kursunda iş hayatınızda veya günlük yaşamda kullanabileceğiniz, kapsamlı bir dil eğitimine dahil olacaksınız. Tıpkı İngilizce dil eğitiminde olduğu gibi Hukuk Almancası, Grammer, pratik düzeyde Almanca, ekonomi Almancası talebe göre hazırlanan sınıflarda kendinizi geliştirebileceksiniz. Hızlandırılmış Almanca kursu ile kısa süreli ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, kapsamlı bir dil eğitimiyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

A1 seviyesi: Kolay cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Kendinizi rahatlıkla tanıtabilirsiniz,
A2 seviyesi: Almanca cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir ayrıca iş, aile, alışveriş gibi konularda rahatlıkla konuşabilirsiniz.  
B1 seviyesi: İş, okul, boş zaman gibi konular hakkında konuşulanları anlayabilir ve sorulan soruları rahatlıkla cevaplayabilirsiniz. Bu seviyeyi tamamladığınızda Almanca konuşulan ülkelere seyahat ettiğinizde ihtiyaçlarınızı rahatlıkla dile getirebilecek düzeyde Almanca konuşabilirsiniz.
B2 seviyesi: Zor metinleri ana hatlarıyla anlayabilir, ana dili Almanca olan insanlarla rahat ve akıcı şekilde sohbet edebilirsiniz.
C1 seviyesi: Almancayı, iş ve eğitim hayatınızda kolay ve etkili bir biçimde kullanabilirsiniz.
C2 seviyesi: Okuduğuz ve duyduğunuz şeyleri kolayca anlayabilir, karmaşık konular hakkındaki fikirlerinizi detaylı bir biçimde ifade edebilirsiniz.

Almanca dil kursunuzu seçmeden önce...

Almanca kursunuzu belirlemeden tercih edeceğiniz kursla ilgili dikkat etmeniz gereken pek çok kriter bulunmaktadır. Dil kursunun hazırlamış olduğu çalışma programı, bu programın niteliği, sertifika verip vermediği, sınıfların büyüklüğü ve kaç kişilik olduğu, eğitimde tercih edilen materyaller, öğretmenlerinizin bireysel başarısı ve kursun ücreti bu kriterlerden bazılarıdır. 

İyi bir Almanca kurs yeri seçimi kadar bu dili öğrenmeye olan yatkınlığınızı da göz önünde bulundurmalısınız.