Arapça kursu fiyatları

Arapça kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek arapça kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Arapça nasıl bir dildir?

Arapça dili Sami dil ailesine mensup, minimum 200 milyon kişi tarafından konuşulmakta olan bir dildir. 28 harf, 17 sayıdan oluşan bu dil, sağdan sola doğru okunur. Konuşma dili bakımından halk arasında farklılıklar içerebilen Arapça kökten türetmelidir. Günümüzde en az 22 ülkede kullanılan Arapça dilini öğrenebilmek için bir kursa katılmak gereklidir. 

Arapça YDS, temel ve ileri seviye arapça, hazırlık muafiyet sınavı gibi amaçlara hizmet bu kursta verilen eğitimle kendinizi bu alanda geliştirebileceğinizi unutmamalısınız. Birleşmiş Milletler'in beş dilinden biri olan Arapça, yurt dışı ekonomik faaliyetlerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Arapça kursunda neler öğreneceğim?

Arapça kursunda bu dili uzman düzeyde kullanabileceğiniz kapsamlı bir eğitim sürecine dahil olacaksınız. Günlük yaşamda Arapça dilinin kullanılması, kendini ifade edebilme, tüm zaman çekimleri, okuma, yazma, akıcı konuşma, doğru iletişim kurabilme gibi kavramlara yönelik verilen bu eğitimle iş sahanızı genişletebileceksiniz.

Arapça kursuna katılım şartları

Arapça kursuna katılmak için belirlenen temel şart bu dili öğrenmeye hevesli olmaktır. Eğitmenlerinizin sizin için en uygun eğitim metotlarını hazırlamasının yanı sıra kendinizi geliştirebilmenize için ek etüt programları da oluşturabilmektedir. Bu nedenle kursa katılmak için belirlenen herhangi bir kriter bulunmamaktadır. 

Arapça dilini gerek iş hayatında gerek günlük yaşamda doğru biçimde kullanmak isteyen herkes bu kursa katılabilir.