Ekmekçilik kursuna kimler katılabilir?

Mutfak işlerinden keyif alan, hamur işleri yapmaya ilgi duyan, bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes ekmekçilik kursuna katıbilir. Ekmek, makarna, pasta gibi yiyecekler yapmayı seven ve kendi işini kurmak isteyenler de ekmekçilik kursuna katılarak bu alanda birer profesyonel olabilirler.

Ekmekçilik kursu fiyatları

Ekmekçilik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ekmekçilik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ekmekçilik kursunda neler öğretilir?

Ekmekçilik kursunda; hamur çeşitleri, ekmek çeşitleri, açma, poğaça ve simit çeşitleri, mutfak ekipmanları,gıda güvenliği, iş güvenliği vb. konularda eğitim verilmektedir.  Profesyonel ekmekçilik kursu veren kurumlar, kurs bitiminde kursiyerlerin isteği doğrultusunda staj imkanı da sunmaktadır. Staj programına katılan kursiyerler eğitim sürecinde öğrendikleri bilgileri uygulayarak pekiştirmekte ve bu bilgilerini rahatlıkla profesyonel hayatlarına taşıyabilmektedir.