Direksiyon dersi kime verilir?

Ehliyetini alan fakat trafiğe çıkma konusunda tereddütleri bulunan kişilerin öncelikli olarak tercih ettiği direksiyon dersleri uzun bir süredir araba kullanmayan kişilere de verilebilmektedir. Sürücü kursu sınavına girecek olan fakat aldığı eğitimi yetersiz bulan kursiyerler de direksiyon dersi alabilmektedir.

Kısacası, trafiğe çıkmak istemesine rağmen üzerindeki stresi atamayan herkes direksiyon dersi alabilmektedir. Otomatik viteste veya manuel viteste verilen bu eğitimde kurs yerleri tarafından araç ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Direksiyon kursu fiyatları

Direksiyon kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek direksiyon kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Direksiyon dersi alacağım yeri nasıl seçmeliyim?

Direksiyon dersi veren yeri seçerken önceliğiniz eğitim yerinizin bu alanda ne kadar süredir faaliyetlerini sürdürdüğü ile yakından ilgili olmalıdır. Özellikle bazı kurslarda eğitim sürecinde olduğu halde kaza yapan katılımcılardan ücret talep edilebilmektedir.

Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmak istemiyorsanız size iyi bir eğitim verebilecek, kendinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek, dahası eksiklerinizi giderebilmeniz için sabırla sizi izleyebilecek bir kurs yerini tercih etmelisiniz.

''Eğitim yeriniz kişiye özel programlar hazırlıyor mu? Araç desteği sunuyor mu? İstediğiniz vites tipine göre bir eğitim anlayışı benimsemiş mi? Öğrenci odaklı mı? '' gibi sorulara doğru çözümler üretebilen bir kurs yerinde de trafiğe çıkma korkunuzun daha kısa bir süreçte üstesidnen gelmeniz mümkündür.