Keskin kenarlı pasta kursu fiyatları

Keskin kenarlı pasta kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek keskin kenarlı pasta kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Keskin kenarlı pasta kursunda neler öğretilir?

Keskin kenarlı pasta yapımında kullanılan pandispanya ve ganajlar diğer pastalardan daha farklı tariflerle hazırlanmaktadır. İçi nemli ancak dışı şekil verilebilecek sertlikle bir pandispanya yapılmalı, hazırlık esnasında donmayan ya da fazla akışkan olmayan ganaj kullanılmalıdır. Bu kursta; uygun kıvamdaki pandispanya, ganaj ve pastacı kremasının hazırlanması, pastanın sıvanması ve keskin kenar çıkarma işleminin uygulanması öğretilmektedir. Şeker hamurunu reklendirme, pastayı şeker hamuru ile kaplama ve süsleme, figür oluşturma konularında da katılımcılara bilgi verilerek hazırlanan pastanın görsel olarak nasıl süslenmesi gerektiği de kursiyerlere anlatılmaktadır.

Keskin kenarlı pasta malzemeleri nereden alınır?

Keskin kenarlı pasta yapımında kullanacağınız malzemeler kurs veren kurum tarafından temin edilmektedir. Kurs sırasında yaptığınız pasta da eğitim sonunda paketlenerek size teslim edilmektedir. Böylece kendi ellerinizle yaptığınız ve kendi beğeninize göre süslediğiniz pastayı gün sonunda sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.