Çocuklar için ingilizce kursu fiyatları

Çocuklar için ingilizce kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek çocuklar için ingilizce kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çocuklara yabancı dil öğretirken nelere dikkat edilmelidir?

Çocuğunun yabancı dil eğitimine başlamasını isteyen anne babalar aynı ana dili konuşuyorlarsa çocuklarının en az 3 yaşını doldurmasını beklemelidir. Ancak ebeveynlerin ana dilleri farklı ise çocukla konuşmaya başladıkları andan itibaren her iki tarafın kendi ana diliyle konuşması daha uygun olacaktır. Çünkü bu durum her iki dilinde çocuğun beynine kodlanması kolaylaştıracaktır.

Çocuklarının yabancı dili öğrenmesini isteyen ailelerin ısrarcı olması çocuğun yeni bir dil öğrenmeyi reddetmesine neden olabilir. Bu nedenle aileler ısrarcı ve baskıcı olmadan çocuğun bu süreçte keyif alarak ve eğlenerek dil öğrenmesini sağlamalıdır. Ayrıca gelişiminde yavaşlık olan, sosyalleşmekten kaçınan ve özgüveni gelişmemiş çocuklarda dil öğretimine başlamak için doğru zamanı beklemek gerekmektedir.

Yabancı dil eğitimini erken yaşta verilmesinin faydası nedir?

Küçük yaşlardan itibaren dil eğitimine başlanmasının en avantajlı tarafı çocukların bu durumu doğal bir süreç olarak karşılaması ve bu nedenle anadili dışındaki bu dili zorlanmadan öğrenmesidir. Özellikle erken çocukluk döneminde şarkılarla ve hikayelerle yeni bir dile alışan çocuk çok çaba harcamadan bu dili öğrenebilir ve sonradan öğrenenlere göre daha akıcı konuşur.