Bulgarca kursu fiyatları

Bulgarca kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bulgarca kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bulgarca nasıl bir dildir?

Hint-Avrupa dil ailesinden olan Bulgarca, güney Slav dillerine bağlıdır. Bulgaristanın resmi dili olan Bulgarca, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ,Macaristan ve Sırbistanda'da konuşulmaktadır. 
Slav diilerinden yazıya ilk döküleni olan Bulgarca'da ve harflerin bir çoğu oluşturulurken Yunan Alfabesi'nden esinlenilmiştir. Bu dil, Eski Bulgarca, Orta Bulgarca ve Modern Bulgarca olmak üzere üç aşamadan geçerek bugünkü halini almıştır.

Bulgarca kursuna kimler katılır?

Bulgarca kursunu genellikle, evlilik ya da eğitim gibi nedenlerle yaşamını Bulgaristan'da sürdürecek olanlar ve Bulgaristan'da çalışma izni almak isteyenler tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Bulgarca'yı merak eden, Bulgar kültürü yakından tanımak isteyenler de Bulgarca kursuna katılabilir.

Bulgarca kursunda neler öğreneceğim?

Kurs başlangıcında alfabe, fonetik ve imla kuralları gibi Bulgarca'nın genel hatlarının ele alındığı derslerde, telaffuz, diksiyon, selamlaşmalar ve hitap şekilleri, zaman kavramları, günlük yaşamda sıkça kullanılan kalıplar, deyimler gibi pek çok konu anlatılarak katılımcıların; okuma, yazma, dinleme ve anlama gibi becerilerinin arttırılması amaçlanır. Kurs sonunda öğrencilerin Bulgarca konuşarak birbirleri ile iletişime geçebilecek düzeye ulaşması hedeflenir.
Kurslarda Bulgarca öğretilirken tarih, edebiyat sosyolojik yapı,sanat, din gibi konularda ele alınarak katılımcıların Bulgar kültürüne ait özellikler hakkında bilgi sahibi olmaları da sağlanır.