Duygusal Arınma Tekniği – EFT Eğitimi

(Emotional Freedom Techniques)

Duygusal Arınma Tekniği-EFT öfke, üzüntü, endişe, korku gibi olumsuz duyguları, fobileri, geçmişten kalan tüm izleri, geleceğe ait endişeleri arındırmak için parmak uçlarıyla vücuttaki meridyen noktalara hafif vuruşlarla yapılan bir tekniktir. Amerikalı bir klinik psikoloğun ve Amerikalı bir mühendis ve NLP uzmanının bulduğu bu teknik tüm dünyada psikologlar tarafından da uygulanmaktadır. EFT’nin başarı oranı %97dir.

 

•    Duygusalarınma Tekniği-EFT cok hızlı, dakikalar içinde sonuç alınabilecek bir tekniktir.
•    Hayat boyu güvenle her alanda kullanılabilir.
•    Hayatında gelişim, huzur, aydınlık isteyenler bu teknikle kendi yaşamlarındaki tıkanıklıkları temizleyebilirler.

Duygusal ArınmaTekniği-EFT ile temizlenebilenecek konular çok geniş bir alan içermektedir.  Bunlardan bazıları şunlardır:

•    İlişkilerle ilgili sorunlar
•    İş hayatıyla ilgili sorunlar (Başarısızlık korkusu, sunum korkusu, stres, endişe gibi)
•    Fobiler (kedi, kopek, kapalı mekan, karanlık, uçak korkusu)
•    Kilo sorunu
•    Bağımlılıklar (sigara, yemek gibi)
•    Sosyal fobi, topluluk önünde konuşma sorunları)
•    Güvensizlik sorunları
•    Cinsel problemler
•    Fiziksel ağrılar (başağrısı, mide bulantısı gibi psikosomatik durumlar)
•    Depresyon

* Duygusal Arınma Tekniği – EFT Eğitimi bir tam günlük eğitimdir.
* Eğitimde katılım sertifikası ve eğitim kitapçığı verilmektedir.
* Eğitimi grup ya da bireysel olarak alabilirsiniz.

DUYGUSAL ARINMA TEKNİĞİ – EFT NEDİR?

Açılımı Emotional Freedom Techniques, yani Duygusal Arınma Tekniği olan EFT, bilincimizi, doğduğumuz andan itibaren bugüne dek yaşadığımız bir olayın bıraktığı duygusal kayırlardan ve izlerden, sadece parmaklarımızı kullanarak, birkaç dakikada arındırabileceğimiz, zihnimizi vücudumuz vasıtasıyla iyileştirebileceğimiz bir terapi yöntemidir. Çok eski iyileştirme yöntemleri olan Akupunktur, Akupresür ve Reiki ile yakın tarihte geliştirilmiş bir teknik olan NLP’nin bir bakıma birleşimi olan Duygusal Arınma Tekniği – EFT, bu yöntemlerde de kullanılan temek kavramları esas alır. EFT’nin uygulaması oldukça basittir ve arınma diğer klasik terapi yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde oluşur.

 

Vücudumuzda bütün organlara ve dokulara ulaşan belli enerji merkezleri (chakralar ve meridyenler)  var. Bu merkezler sayesinde evrenden bedenimize enerji alıp veriyor ve yaşamımızı sürdürüyoruz. Bu enerji merkezlerinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilen tıkanmalarsa hastalanmamıza neden oluyor. Bu blokajlar, fiziksel hastalıklara yol açmasının yanı sıra, duygularımızı da etkiliyor. Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olay, her yaşadığımız duygusal tecrübe, vücuttaki enerji sistemimizin etkilenmesine neden oluyor. Yani  meridyen ve chakra sistemimiz ve psikolojimiz birbirine karmaşık bir bağla bağlı.

İşte  Duygusal Arınma Tekniği – EFT bu enerji sistemindeki blokajları açıp, bu blokajların yol açtığı, acı, kızgınlık, endişe, stres, öfke, korku, özlem  gibi olumsuz duyguları yok ediyor. Geçmişte yaşadığımız travmatik bir olayı her hatırladığımızda ortaya çıkan olumsuz duygu, bu ikisini birbirine bağlayan köprü vaziyetindeki blokaj ortadan kalkınca kayboluyor. Artık o olayı hatırlıyor ama hiçbir şey hissetmiyoruz.

Duygusal Arınma Tekniği-EFT’ nin uygulanması oldukça basit. Bütün teknik, duygusal sorunu tespit edip, ona odaklanıp ve sonra da bu odaklanma sırasında vücudumuzdaki meridyen noktalara parmak uçlarımızla, belli sayılarda hafif hafif vurmaktan oluşuyor. Bunu uygulamak sadece birkaç dakika alıyor. Her an her yerde, kendi kendinize uygulayabiliyorsunuz.

Bir başkasına uygulamak için ise konunun uzmanı olmak şart.

Yurtdışında pek çok klinikte uygulanan Duygusal Arınma Tekniği-EFT’ nin hastalar üzerindeki başarı oranı 80-97 % gibi oldukça yüksek bir oran. Üzerinde uygulama yapılacak duygusal sorunu doğru tespit edip adlandırmak, bu başarıyı yakalamaktaki en önemli bölüm!

Dünyada psikoterapistlerin de yaygın olarak kullanmaya başladığı Duygusal Arınma Tekniği-EFT  şu sıralarda American Pyschotherapists Association (Amerikan Psikologlar Derneği) tarafından resmi olarak onaylanmak üzere.

DUYGUSAL ARINMA TEKNİĞİ – EFT TARİHÇESİ

 Duygusal Arınma Tekniği-EFT, Amerikalı bir mühendis ve NLP uzmanı olan Gary Craig’in Amerikalı klinik psikolog Roger Callahan’in (Thought Field Therapy) Düşünce Alanı Terapisi’nden yola çıkarak geliştirdiği bir yöntemdir.

Roger Callahan normal psikoterapinin yanı sıra doğu felsefelerini  ve tekniklerini de uzun yıllar araştırır. Su fobisi olan bir hastasını tedavi ederken,  hastanın “Suyun düşüncesi bile midemi bulandırıyor!” demesi üzerine Roger Callahan’ın aklına, hastasının mide ile doğrudan bağlantılı  meridyenine hafifçe vurmak fikri gelir. Hemen gözün altındaki bu meridyene yapılan vuruştan sonra hastanın mide bulantısı geçtiği gibi çok daha şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıkar. Bir buçuk yıldır süren tedavi boyunca ilerleme kaydedilemeyen su fobisi, ortadan mucizevi bir şekilde kalkmıştır! Hatta buna inanamayan Callahan, hastaya en yakındaki havuza gitmeyi teklif eder ve daha önce suyun yakınına gidemeyen hasta, havuz suyuyla sevinç içinde yüzünü yıkar.

Vücuttaki meridyen sistemi üzerine kurulu bu metot,“ Thought Field Therapy” yani Düşünce Alanı Terapisi adıyla bilinmektedir.

Callahan’in bu konuyla ilgili kitapları : The Five Minute Phobia Cure, Why You Eat When You Are Not Hungry ve The Rapid Treatment of Panic, Agoraphobia and Anxiety )

Callahan’in bu buluşundan yirmi yıl kadar sonra  ise Amerikalı bir mühendis ve NLP uzmanı olan Gary Craig, Callahan’ın tekniğini daha sadeleştirip, kolay kullanılabilir hale getirir ve Duygusal Arınma Tekniği- EFT de böylece ortaya çıkar.

Bugün dünyanın pek çok yerinde kliniklerde veya merkezlerde EFT uzmanları, doktorlar ve psikologlar tarafından da uygulanan Duygusal Arınma Tekniği- EFT’nin başarı oranı % 80-97 olarak kaydedilmiştir.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Bursa Osmangazi

Yörüklü Cad. Ömeroğlu İş Merkezi No:53 A Blok Kat:2 Daire:3 Bağlarbaşı Osmangazi / Bursa

Toplu taşımaya yakın
Hamitler-fethiye Metro Durağı 150 m. uzaklıkta
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul