Ön Kayıt Avantajı

Ön kaydınızı şimdi yapın, indirimli fiyattan yerinizi ayırtın! Ön Kaydımı Yapmak İstiyorum

Disleksi

Firma Çocuk Filozoflar Akademisi
Yer
Başlama Tarihleri 23 Temmuz 2017 tümü
Yorum Puanı Henüz yorum yapılmadı
Ödeme Kredi kartına vade farksız 9 taksit Peşin fiyatına 9 taksit taksit seçeneklerini incele
İptal 14 gün cayma hakkı
%20 indirim 250 TL 200 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çocuğun kendi öğrenme metodları keşfedilerek tedavi edilebilir.
Çocuğun öğrenme hızı ve yaşıtlarına göre olan farkı göz önünde bulundurularak, alınan seanslara bağlı süreç değişmektedir.
b ve d, p ve q harflerini, 6 ve 9 gibi sayıları ters algılama; kelimelerdeki harfleri yada sayıları karışık algılama, ne’yi en; 3’ü E; 12’yi 21 olarak algılamak gibi. Okurken kelime atlamak.Hecelerin seslerini karıştırmak ya da sessiz harflerin yerini değiştirmek, sıklıkla yazım hatası yapmak.
Özel Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocuklara; akademik becerilerde güçlük yaşadıkları için okulda veya evde tembel ya da zeka olarak geri damgası vurulmaktadır. Bu da çocuklarda psikolojik örselenmelere sebep olur. Oysa ki Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocukların büyük çoğunluğu normal zekaya sahiptir.
Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocuklar ilköğretim yıllarında; okula gitmede isteksizdirler, okuma- yazma ödevlerinden kaçınırlar, verilen talimatları takip etmede güçlük yaşarlar.
Yapılan araştırmalara göre popülasyonun %8-10 u Öğrenme Güçlüğü yaşamaktadır. Bu da her 5 çocuktan 1 i demektir.
Disleksinin yaş ilerledikçe kendiliğinden, hiçbir eğitim almadan geçeceğine dair olan inanç yanlıştır. Eğer gerekli eğitim verilmez ise bu sorunlar yetişkinlikte de yavaş okuma, bozuk yazma, hesap makinesi olmadan hesap yapamama olarak ortaya çıkmaktadır.
Günümüzde yapılan araştırmalar, Disleksi nin aşılması için ilaçların etkili olmadığını gösteriyor. Bu güçlüğün aşılması için en etkili yöntemin; özel eğitim yöntemleri kullanılarak verilen akademik ve psiko-pedogojik destek olduğu kanıtlanmıştır.
Özel Öğrenme Güçlüğü Yaşayan çocukların psikolojik örselenmelerini önlemek için, çocuklara karşı sabırlı ve hoşgörülü olunmalıdır. Çocuklar başardıkları şeylerden dolayı takdir edilmelidir. Bu çocukların özel çocuklar oldukları unutulmamalıdır, bu yüzden bu çocuklar diğer çocuklarla kıyaslanmamalıdır. Çocukların özel yeteneklerinin farkına varılıp, onlara yönlendirilmelidir. Çocukların öğrenmelerini eğlenceli hale getirilip, öğrendikleri şekilde öğretilmelidir. Çocuklarla çalışırken dikkatlerin
*Okula gitmede isteksizlik *Kelimeleri, harfleri, sesleri öğrenmede güçlük *Verilen talimatları takip etmede güçlük *Kelimeleri harflere veya hecelere ayırmada güçlük *Kelime ve ses bilgisinde zayıflık *Okuma veya hecelemede güçlük *Organize olamama *Davranış bozuklukları
Sesleri, kelimeleri, harfleri hatırlamada güçlük.Alfabedeki ve kelimelerdeki harflerin verilen talimatları vs sıralamalarını hatırlamada güçlük.Okunuşu benzer olan kelimeleri karıştırma.Kopyalama ve boyamada zayıflık.Zayıf hafıza.Ailede disleksi olması.Bazı aktivitelerde yavaş tepki verme ( harf kelime oyunları gibi)Yetersiz sözcük dağarcığına sahiptirler, sözcükleri bulmada ve isimlendirmede güçlük yaşarlar. Bazı kelimeleri söylerken hecelerin yerlerini değiştirebilirler.
Disleksi okuma güçlüğüdür, ancak gereken bireysel akademik destek verilirse bu güçlük aşılabilir ve okuma öğrenilir.
Disleksi olan çocuklar bazı harfleri birbirine karıştırır, yanlış yazar. Bir şeylere konsantre olmada, bir şeyleri sıralamada ve gruplandırmada güçlük çekerler. Aynı şeyi birden fazla kez okuyabilirler; çünkü okuduğunu anlamada zorluk çekerler.
Yazma ile ilgili güçlüklerin genel adı disgrafidir. Disgrafi olan çocuklar, büyük ve küçük harflerin yazımına dikkat etmezler. Noktalama hataları yaparlar. Kelimeleri hecelerine bölmede zorlanırlar. Yazı yazarken kelimelerin arasında hiç boşluk bırakmazlar.
Bu zorlukla baş etmek için en etkili yöntem, çocuğun bir uzman tarafından zorlandığı alanların geliştirilmesi ve öğrenme için gerekli bütün alanların bir arada kullanılmasını sağlamak amacıyla bir özel eğitim programına alınmasıdır. Bu çerçevede yapılan çalışmalar sonucu, çocuğun öğrenme kalitesi ve hızı artar, bu da çocuğun motivasyonunu artırır. Çocuk, zaman içinde, kendi açısından en verimli öğrenme ve ders çalışma yolunu keşfetmeye başlar.
Genellikle ilkokula başlanıldığı sırada, okumaya başlangıç aşamasında kendini gösterebilir. Bu çocukların tahtaya yazılan yazıları defterlerine not etmeleri de zor olmaktadır. Defterlerde genelde uzun cümlelerin yerine kısa cümleler ve kelimeler bulunur. Bazı kelimeleri yazmayı unuttuklarından cümleler bazen anlaşılmaz olabilir. Yapılan araştırmalarda erkeklerde kızlarına oranla 3-4 kat daha fazla görüldüğü tespit edilmiştir.
Dislektik çocuklar akranlarından daha geç okur ve yazarlar, ayrıca kelimeleri doğru telafuz edememeleri ve kelime dağarcıklarının sınırlı olması da dislektik olduklarına dair ipuçları verir bizlere.Genelde disleksi belirtileri ilkokulda fark edilir ancak; okuma eylemi sözlü dil ile ilişkili olduğundan, disleksi ile ilgili ipuçları çocuk okula başlamadan önce de görülebilir.
Geç konuşmak, sözcük yada heceleri ters çevirerek okumak, sayı ve renkleri öğrenmede yaşanan güçlükler disleksinin erken belirtileri olabilir.
Öğrenme güçlüğü tanısı alan bireylerin birbirinden farklı özellikler taşıdığı göz önüne alındığında, çocuğun güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirdikten sonra Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) düzenlenir. Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı, bireyin algısal, motor, dil, bilişsel, sosyal ve duygusal alanlarına odaklanıldığı, normal müfredatın içine bu etkinliklerin yayıldığı, gerekirse akran öğretmenliği, eşli okuma gibi yardımcı öğrenme öğelerinin kullanıldığı farklı birtakım program ve y
Çocuk, diğer akranları ile kıyaslanmamalı, hataları değil, başarıları dile getirilmelidir. Çocuğa zaman verilmeli ve başarabileceğine inanılmalıdır. Disleksili çocuklar farklı metodlarla öğrenen çocuklardır. Her çocuk için öğrenme yöntemi farklıdır. Dislektik çocuklar ise bambaşka yöntemlerle öğrenirler. Bunun sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için mutlaka uzman bir özel eğitim merkezinden yararlanmak gerekmektedir.

Kayıt ve Ödeme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ön kayıt veya tam kayıt yapabilirsiniz.

1. Ön Kayıt

Kayıt tutarının küçük bir kısmını ödeyerek ön kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Kalan tutarı derse başladığınız zaman yaparsınız.
Ön kayıt yaparak yerinizi önceden ayırtmış olursunuz.
Böylece indirimi kaçırmaz, ileride olabilecek fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. Ön kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

2. Tam Kayıt

Ücretin tamamını ödeyerek tam kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tam kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

Endişelenmeyin

  • Kayıt olduğunuzda kurs.com iade güvencesinde olursunuz. İlk dersin sonunda memnun kalmazsanız ödediğiniz tutarın tamamını kurs.com'dan iade alırsınız.
  • Kurs.com'un bu eğitim için sunduğu tüm güvenceler her iki kayıt türü (ön kayıt ve tam kayıt) için geçerlidir.
Evet. Ders başlama tarihinden bir gün öncesine kadar kaydınızı iptal edebilir, kurs.com'a ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.
Kurs.com'un güvenli ödeme sayfasından dilerseniz kredi kartınız ile vade farksız 9 taksitle dilerseniz de kuruma gelerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ön kaydınızı yapmak için buraya tıklayın. Tam kaydınızı yapmak için buraya tıklayın.

Eğitimlerimiz disleksi tanı ve tedavi süreci şeklinde yürütülür. Çocuğa uygun bireyselleştirilmiş eğitim programı hazırlanıp uzman kişiler tarafından uygulanır. 

  Özel Öğrenme Güçlüğü'nün 4 katagorisi vardır. Disleksi (okuma ile ilgili yaşanan güçlük), disgrafi (yazma ile ilgili güçlükler,), diskalkuli (matematik becerilerinde yaşanan güçlükler), dispraksi (koordinasyon güçlüğü). Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocuklarımıza, özel eğitim tekniklerini kullanarak bireysel akademik destek sağlanmaktadır. Böylece çocuk bir süre sonra kendi yaşıtlarıyla neredeyse aynı seviyeye gelmektedir. Bunları başardığını gören çocuk kendine olan güvenini geri kazanacak, böylece psikolojik olarak da bir adım öne geçecektir.

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması Kurs.com'a Özel Kayıt Seçenekleri
1 Gün (1 Saat) 1 x 250 TL 1 x 200 TL Kazancınız: 50 TL 45 dakikadır 24 TL ödeyerek Ön Kaydını Yap 200 TL ödeyerek Tam Kaydını Yap

Başlama Tarihleri

23 Temmuz 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
24 Temmuz 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
25 Temmuz 2017 Salı (Şişli İstanbul)
26 Temmuz 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
27 Temmuz 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
28 Temmuz 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
29 Temmuz 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
30 Temmuz 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
31 Temmuz 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
01 Ağustos 2017 Salı (Şişli İstanbul)
02 Ağustos 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
03 Ağustos 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
04 Ağustos 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
05 Ağustos 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
06 Ağustos 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
07 Ağustos 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
08 Ağustos 2017 Salı (Şişli İstanbul)
09 Ağustos 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
10 Ağustos 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
11 Ağustos 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
12 Ağustos 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
13 Ağustos 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
14 Ağustos 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
15 Ağustos 2017 Salı (Şişli İstanbul)
16 Ağustos 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
17 Ağustos 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
18 Ağustos 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
19 Ağustos 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
20 Ağustos 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
21 Ağustos 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
22 Ağustos 2017 Salı (Şişli İstanbul)
23 Ağustos 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
24 Ağustos 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
25 Ağustos 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
26 Ağustos 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
27 Ağustos 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
28 Ağustos 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
29 Ağustos 2017 Salı (Şişli İstanbul)
30 Ağustos 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
31 Ağustos 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
01 Eylül 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
02 Eylül 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
03 Eylül 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
04 Eylül 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
05 Eylül 2017 Salı (Şişli İstanbul)
06 Eylül 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
07 Eylül 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
08 Eylül 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
09 Eylül 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
10 Eylül 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
11 Eylül 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
12 Eylül 2017 Salı (Şişli İstanbul)
13 Eylül 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)
14 Eylül 2017 Perşembe (Şişli İstanbul)
15 Eylül 2017 Cuma (Şişli İstanbul)
16 Eylül 2017 Cumartesi (Şişli İstanbul)
17 Eylül 2017 Pazar (Şişli İstanbul)
18 Eylül 2017 Pazartesi (Şişli İstanbul)
19 Eylül 2017 Salı (Şişli İstanbul)
20 Eylül 2017 Çarşamba (Şişli İstanbul)

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 19:00
Salı 9:00 - 19:00
Çarşamba 9:00 - 19:00
Perşembe 9:00 - 19:00
Cuma 9:00 - 19:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 19:00
Pazar

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Halaskargazi

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir