5. YIL HIZLI OKUMA İSTANBUL
 • İstanbul
  1. Üsküdar

 • 1.831 kişi bu kursu inceledi

  Biofeedback Enerji Dengeleme

  RANDEVU İÇİN0 850 532 2286

  BİOFEEDBACK NEDİR?

  Biofeedback, bir kişinin sağlık ve performansı artırmak amacıyla fizyolojik aktiviteyi nasıl değiştireceğini öğrenmesini sağlayan bir süreçtir.
  Hassas araçlar, beyin dalgaları, kalp fonksiyonu, nefes alma, kas aktivitesi ve cilt sıcaklığı gibi fizyolojik aktiviteyi ölçer. Bu araçlar hızlı ve doğru bir şekilde bilgileri kullanıcıya geri gönderir. Bu bilginin sunumu genellikle düşünce, duygu ve davranış değişiklikleri ile bağlantılı olarak istenen fizyolojik değişiklikleri destekler.
  Daha basit bir tanım şu şekilde olabilir: Biyolojik geri bildirim, birçok fizyolojik işlevin, aynı sistemlerin etkinliği hakkında bilgi sağlayan frekansları kullanarak onları daha kolay idare edebilmek için daha fazla farkındalık kazanma sürecidir.

  Bu tanımların her ikisinde konseptin temel bir özelliği, “irade” ile yeni bir bilişsel “öğrenme” yeteneğinin sonucu arasındaki ilişkidir. Bazıları bu kavramı inceler ve sadece mutlaka yeni öğrenilen bir becerinin isteyerek kazanılmasına atfetmekle kalmaz, aynı zamanda dinamikleri bir davranışçı koşullandırma alanlarına da genişletir.

  Davranışçılık, bir organizmanın çeşitli koşullara veya etkilere maruz bırakılarak eylem ve işlevlerini değiştirmenin mümkün olduğunu iddia eder. Konseptin anahtarı sadece fonksiyonların bilinçsiz olması değildir; ancak şartlandırma prosesleri kendiliğinden organizmaya karşı bilinçsiz olabilir. Bilgi ile kodlanmış biofeedback öncelikle organizmanın işleyişinde önemli değişiklikler yaratmada biofeedback’in davranış koşullanmasına dayanır.

  Beyindeki noradrenerjik nöronlar aktive edildiğinde beynin geniş bölümlerinde etkiler yapan bir nörotransmitter sistem oluşturur. Etkiler, uyanıklık, uyarılma ve eylem için hazır olma durumunda kendini gösterir ve tüm bunlar gerçekleşirken biofeedback ile erken tanı ve önlem alarak tedavimizi tamamlıyoruz.

  Biofeedback günümüzde kişiye kas gerilimi, ağrı, vücut ısısı, beyin dalgaları, cilt yenilenmesi ve saç dökülmesine karşı gevşeme, imgeleme ve diğer bilişsel kontrol teknikleriyle denetlemeyi öğreten hasta-güdümlü bir alternatif tedavidir. Beyin dalgalarımızın yanı sıra hepimizin bedeninde fizyolojik durumlar yaşanıyor. Kalp atışımız, nefes alıp vermemiz, olumsuz düşünceler, deride oluşan reaksiyonlar ve vücut ısımız…

  Bunların hepsini bilinçaltımız kontrol ediyor ve kalbimizin kaç kere attığının ya da göğsümüzün dakikada kaç kere inip kalktığının farkında olmuyoruz. Oysa bunların arasındaki uyumsuzluk da çeşitli hastalıklara ve performans düşüklüklerine sebep oluyor. İşte beynimize bunları kontrol etmeyi öğreten sisteme “Biofeedback” adı veriliyor.

  RANDEVU İÇİN0 850 532 2286

  KAZANIMLAR

  Bedeni doğal yollardan uyararak sporcunun kas ve kondisyon gelişimini artırmaya yardımcı olur.
  • Sporcuların sağlıkla ilgili riskli konularını tespit ederek önceden önlem almayı sağlar ve hastalanma olasılığını azaltır. Dolayısı ile beden sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Yaralanma ve sakatlanmalarda vücudun kendini onarmasını hızlandırır.
  • Sporcuyu fiziksel, duygusal, mental, ruhsal, sosyal ve çevresel alanlarda bütünsel olarak dengeye getirir.

  Zihin-Ruh-Beden birliğini güçlendirir.

  Sporculara yönelik olarak Nova Biofeedback Sistemi ile dengeleme ve gelişme sağlanabilen alanlar:

  FİZİKSEL
  •    Kas gelişimi
  •    Kondisyon
  •    Hormonal denge
  •    Doğru beslenme
  •    Hastalıklar, allerjiler, vb.
  •    Vitamin, mineral, amino asit vb. dengesi
  •    Genel beden sağlığı
  •    Fiziksel denge
  •    Yaralanmalarda hızlı iyileşme

  MENTAL
  •    Öğrenme becerisi ve hızı
  •    Dikkat
  •    Odaklanma
  •    Konsantrasyon
  •    Mental kondisyon
  •    Hedef – amaç – kararlılık –
  •    Güçlü zihin
  •    Takımla takım olabilme
  •    Moral
  •    Motivasyon
  •    Disiplin
  •    Takım oyunlarında taktik – strateji zekası

  Daha Fazlası Daha Azı

  Sıkça Sorulan Sorular

  Vücut bütünlüğüne zarar vermeyen bir cihaz olan NOVA tüm vücudu tarayarak enerji dengesizlikleri hakkında bilgi verir. Bu ileri teknoloji cihazı vücuttaki virüsleri, beslenme eksikliklerini, allerjileri, besin maddelerine karşı olan hassasiyetleri ve travmaları tespit eder. Bununla beraber vitamin düzeylerini, amino asit düzeylerini, hormon, bakteri ve enzimlerin düzeylerini saptar. Büyük bilgi bankası sayesinde yaptığı kıyaslamalar ile tedavi gereken alanlar belirlenir.
  edavi edici etkileri diş ağrısı gibi en basit şikayetlerden karmaşık hastalıklara kadar birçok sağlık durumlarına çözüm bulur. Problem alanlarının tanınması: Eğitimli bir hekimin kontrolünde hassas enerji dengesizlikleri saptanarak hastalığın muhtemel nedenleri belirlenir. Bilinçaltındaki prosesler hakkında bilinç düzeyinde farkındalık sağlanır. Enerji tedavisi: NOVA teşhisin yanı sıra yaklaşık 50 değişik tedavi edici enerjiyi kullanarak vücudun enerji dengesini sağlar.
  tek başına bir teşhis cihazı değildir. Bu cihaz doktor olmayan bir kullanıcı tarafından uygulandığında tedavi etmez. Fakat bir hekim tarafından kullanıldığında teşhise yönelik çok faydalı bilgiler verir.
  biyolojik frekansla (saniyenin 1/1000’i hızında) uyumlu işaretler gönderdiği için çoğu hasta hiçbir şey hissetmez. Titreşimlere karşı aşırı hassas olan kişiler bantların altında çok hafif bir seğirme hissedebilirler.
  Bu tamamen hastanın durumuna, yaşam tarzına ve frekansları ne ölçüde aldığına bağlıdır. Genellikle tedavinin etkisinin görülmesi için dört seans devam edilmesini tavsiye ediyoruz.
  Standart bir seans sonrasında vücudun aldığı frekansları tam entegre edebilmesi için 72 ile 100 saate ihtiyacı olur. Daha sık aralıklarla test taraması yapılması önerilmemektedir. Hastalığın veya şikayetin durumuna göre hekimin önerisi sonucu haftada 1 veya ayda 1 tedavi uygulanır.
  İNDİRİMİ KAÇIRMAYIN İndirimin bitmesine kalan süre
  %20 indirim 250 TL 200 TL

  Fiyat Tablosu

  Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
  1 Gün (1 Saat) 250 TL 200 TL Kazancınız: 50 TL
  1 Gün (1 Saat) 250 TL 200 TL Kazancınız: 50 TL

  Gün ve Saatler

  Günler Saat Aralıkları
  Hafta İçi
  Pazartesi 9:00 - 19:00
  Salı 9:00 - 19:00
  Çarşamba 9:00 - 19:00
  Perşembe 9:00 - 19:00
  Cuma 9:00 - 19:00
  Hafta Sonu
  Cumartesi 9:00 - 19:00
  Pazar 9:00 - 19:00

  Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL
  9 Taksit TL TL
  Taksit Tutarı Toplam Tutar
  Tek Çekim TL TL
  3 Taksit TL TL
  6 Taksit TL TL

  Yorum Yapın

  Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

  İstanbul Üsküdar Barbaros

  Barbaros Mahallesi Mütevelli Çeşme Cad. No 241 Üsküdar / İstanbul

  Mesaj Gönder
  Şimdi Ara

  Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2021

  kurs.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içerik, görsel, video, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından kurs.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için mağaza (ilan) sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.