Reiki İSİS MU Akademi

Firma İSİS MU Akademi
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
REİKİ


Reiki kökleri çok eskilere dayanan kişisel gelişimi de içeren bir şifa tekniğidir. Evrensel Yaşam Gücü anlamında kullanılan Japonca bir sözcüktür. REİ: “Evrensel” demektir. Tanrısal bilgelik, yüksek benliğimizden gelen bilgi, ruhsal bilgelik. Kİ: “Yaşam Enerjisi” veya “Yaşam Gücü” anlamındadır. Çince CHİ, Sanskritçe'de PRANA olarak geçer. “Ki” enerjisi her canlıda olup evrenin en temel enerjisidir. Reiki enerjiyle tanışmak içimizde doğuştan var olanı yeniden hatırlamaktır. Bedenimizin ağrıyan bir yerine ellerimizi koymak doğal bir içgüdüdür ve bunun temelinde o bölgeyi şifalandırmak vardır. Reiki enerjisi tümüyle pozitif enerji kullanım yöntemidir. En çok bilinen şifa formlarından biridir. Koşullar ne olursa olsun hiçbir canlıya zarar vermez. Reiki enerjisini hayatımızın her alanında kullanabiliriz. Reiki doğaüstü değil, doğal bir enerjidir. Reiki enerji frekansı koşulsuz sevginin, iyileştirici gücün, ışığın titreşimlerini içeren bilinçli bir şifa enerjisidir. İçimizdeki gerçek “BEN”i keşfederek kişisel gelişim sürecini ateşler. Zihnin ürettiği düşünceler ile duygular oluşur. Beden bu duygulara göre pozitif veya negatif titreşir. Beden bu titreşimlerin fiziksel sonuçlarını olumlu ya da olumsuz olarak yaşar. Reiki uygulamaları, hastalıkların hem zihinsel hemde fiziksel nedenlerinin şifalanmasına yardım eder. Farkındalık duygusu gelişir. Gelişen farkındalık kişiye pozitif bakış açısı kazandırır ve kişiyi pozitif bir değişim sürecine alarak kişinin zihnini dengeler.Reiki ile başka neler yapabiliriz ve Reiki’yi nerelerde kullanabiliriz?

Reiki’yi yaşamımızın her alanında kendimize ve başkalarına kullanabiliriz. Reiki bedeni besleyerek, iyileşmeyi ve şifayı hızlandırır. Reiki ağrıları azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir, acıları dindirerek yaraların çabuk kapanmasına yardımcı olur. Reiki stresi azaltır, kişileri rahatlatır. Bağımlılıklardan kişiyi kurtarır. Kişiye enerji ve canlılık verir. Duygusal anlamdaki çöküşlerde desteği çok büyüktür. Reiki kişiler arasındaki ilişkileri düzenler. Olayların daha olumlu yönde ilerlemesine yardımcı olur. Reiki hayvanların ve bitkilerin tedavilerinde de kullanılır. Hayvanların başından kuyruğuna doğru uygulanır. Aslında uygulamaya başladığınız anda hayvan ellerinizin kalmasını istediği bölgede sakin ve sessizce kalarak arzusunu dile getirir. Eğer kalkıp giderse uygulama kesilir. Bitkilere de havadan veya saksılarından uygulama yapılabilir. Hamilelere de reiki enerjisini rahatlıkla verebiliriz. Bu bebeğin daha huzurlu ve mutlu olmasını sağlayarak hayata onu güvenle bağlar. Yiyeceklere, içeceklere uyguladığınız reiki ile faydalarını güçlendirebiliriz. İlaçların etkilerini kuvvetlendirmekte de reiki enerjisinden faydalanabiliriz. Doğal taşlara da reiki enerjisi vermek suretiyle taşların pozitif enerji ile dolmasını sağlayabiliriz. Reiki 2. Aşamada bulunduğumuz ortamı negatif enerjilerden arındırabiliriz. Özellikle bir iş görüşmesinde ya da özel bir toplantıda mekânı daha huzurlu ve pozitif bir alana alarak ortamı rahatlatabiliriz. Ayrıca uzaktan dünyanın herhangi bir yerindeki kişiye ya da duruma da şifa gönderebiliriz. Reiki kullanılmasında dikkat edilecek durumlar? Kırık-çıkık vakalarında kemikler bir doktor tarafından yerleştirilene kadar lokal olarak Reiki verilmemelidir. Açık yaralarda da reiki direk yara üzerine uygulanmamalıdır. Kalp hastalarında ve kalp pili olan kişilerde eller kalp üzerine konularak uygulama yapılmaz. Şeker hastalarında ve tansiyon hastalarında 2. Aşama reiki eğitimi aldıktan sonra, ellerle bedene temas etmeden Reiki uygulaması yapmak gerekir.Reiki Ne Değildir?

Dini bir öğreti değildir, hiçbir dine ait değildir, hiçbir dine hizmet etmez. Tarikat değildir, hiçbir inanca ters düşmez. Tıbbın yerine geçmez. Reiki’ye “Alternatif Tıp “ demek doğru değildir. Reiki enerjisi tıbbın yanında yer alır, tamamlayıcıdır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Reiki ile amaç teşhis koymak değildir. Reiki günümüzde de batı kültürü tarafından benimsenmiş ve dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan bir şifa yöntemidir. Batıda birçok Reiki kliniği bulunmaktadır. Faydasının çok açık olması ve şifa etkisinin gözle görülebilir olması reiki uygulayıcılarının sayısının her geçen gün artmasında çok önemli etkenlerden biridir. Reiki eğitimleri İSİS MU AKADEMİ kurucusu YURDAAY ONARAN ve kadrosundaki Reiki Masterlar tarafından verilir.


Her aşamada Eğitim Kitapçığı ve Sertifa verilmektedir.


Kurumumuzda yapılan eğitimler ve uygulamalarda kişiye tıbbi teşhis veya tedavi uygulanmamaktadır. Web Sayfamızda bulunan bilgiler hiç bir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi, mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen önce doktorunuza danışınız.
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Bakırköy

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir