UZAKTAN EĞİTİM Bu kursu uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz.

Güzel Sanatlar Sınavlarına Hazırlık Yeni Dönem Kayıtları Başladı

GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

Hafta İçi – Hafta Sonu​

Kursumuzda 1 gün ila  5 gün arasında istediğiniz gün sayısını tercih edebilirsiniz (Yarım gün gelebilecek öğrencilerimiz için çapraz programımız bulunmaktadır).

Güzel Sanatlara Hazırlık programımız Türkiye ve yurtdışında yer alan tüm üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri ile güzel sanatlar liseleri sınavları, sözlü görüşmeleri ve portfolyo talepleri düşünülerek deneyimli eğitim kadromuz ile sizin ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlandı.

Program içeriği:

  • Karakalem desen: oran, yerleştirme, perspektif, ton, plan, ışık-gölge, insan anatomisi, sketching, iç mekan, dış mekan, doku ve kompozisyon derslerini alabileceksiniz.
  • Suluboya, kuruboya(aquarel), pastel boya tekniklerinde çalışmalar yapabilecek çizim dosyanızı zenginleştirebileceksiniz.
  • Kültür dersleri: Genel kültür testleri ve mülakatlarda zorlanmamanız için sanat tarihi, sanatçı ve sanat eseri incelemeleri, önerilen kitap/film listeleri ve takip edilmesi gereken temel kaynakça eğitmenlerimiz tarafından sizlerle paylaşılacaktır. 
  • Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri: Eğitmenlerimiz yetenek sınavları için gerekli olan YGS ve OBP puanlarınız hakkında sizleri bilgilendirecekdir. Bölümler hakkında bilgilendirici seminerler, müze gezileri, arkeoloji müzesinde çizim ve önemli sergi gezileri atölye çalışmalarımız ile birlikte yaptığımız etkinlikler arasındadır.
  • Soru Bankası: Yetenek Sınavlarında geçmiş yıllarda devlet ve vakıf üniversitelerinde çıkmış tüm sınav sorularını çalışabileceksiniz. Mimar Sinan, Marmara, Anadolu, YTU, Kocaeli, 18 Mart, Yeditepe, Işık, Maltepe, Haliç, Doğuş, Kültür, Beykent vb. tüm üniversitelerin 1.aşama ve 2.aşama bölüm soruları eğitim programımız boyunca sizlerle paylaşılacak ve çalıştırılacaktır. (2000-2016 yılları arasındaki sorular temel alınacaktır.)
  • Yurtdışında portfolyo hazırlayan öğrencilerimiz, başvuruda bulunacakları ülke/ülkeler ve bölümlerine göre dosyalarını hazırlarken yukarıda bahsettiğimiz derslerin dışında özel dersler görecek, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından yönlendirileceklerdir. Başvurunuz sırasında ihtiyaç duyacağınız sunum teknikleri, referans yazıları ve dosya formatında dikkat edilmesi gerekenler, çizimlerinizin tamamlanmasından sonra, eğitmenlerimiz gözetiminde son şeklini alacaktır.

İstasyon Sanat ile, güzel sanatlara hazırlanırken, gelecekte fakültedeki eğitiminiz sırasında alacağınız eğitimler için bir altyapı sahibi olmanıza, bizimle yaşadığınız bu deneyimin sadece karakalem çizim dersi ile sınırlı kalmamasına özen gösteriyoruz. Eğer sizde iç mimarlık, resim, moda tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, çizgi film/animasyon, tekstil, geleneksel Türk el sanatları, sanat eserleri restorasyonu, heykel, seramik-cam, baskı resmi, bileşik sanatlar ve fotoğraf gibi alanlarda meslek sahibi olmak istiyorsanız sizlere yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız.

Atölyede görüşmek üzere

İstasyon Sanat ailesi

Daha Fazlası Daha Azı

Sıkça Sorulan Sorular

Derslerimiz hafta içi ve hafta sonu tüm gündür. Sabah 10:30da başlar 17:00 de biter.
Eğer bir dershaneye gidiyorsanız, atölye zamanlarınızı birebir görüşerek planlıyoruz. Bu sayede hem Dershane hazırlığınızdan geri kalmıyor aynı zamanda yetenek sınavları için gerekli çalışmaları yapabiliyorsunuz.
İnsan anatomisini anlatımlarınız tamamlandıktan sonra sınavlarda çıkan canlı model pozlarına yönelik atölyemizde canlı model çalışmaları yapılmaktadır.
Sınavların aşamaları okullara göre değişiklik gösterir. MSGSU 2 aşama, Marmara 3 aşama, Anadolu üni. 2 aşama, YTU 1 aşama Vakıf (özel) üniversiteleri 1 aşamalıdır. Bazı bölümler okulların genel sınavlarında farklı uygulamalar yapar. Örnek Kocaeli Üniversitesi 1. aşama sınavını birbirini takip eden 2 oturumda 2 ayrı kağıt olarak ister
İstasyon Sanat Güzel Sanatlar alanında eğitim görmek isteyenlerin adresidir. Sizin istekleriniz, okul başarınız ve çizimlerinize bakarak sınavlara öğrencilerimizi hazırlarız. Çalışmalar sırasında çizim becerinizi geliştirmenin yanında sanat üzerine dersler görerek belki bilmediğiniz ama size uygun olan bölümleri bizimle keşfederek geleceğinizi bilinçli planlarsınız.
Hedefinizi doğru belirlemeniz, eğitmenlerimizin sizlere sunduğu diğer üniversite ve bölüm seçeneklerine dikkat etmeniz ve verilen ev çalışmalarını zamanında yapamız gereklidir.
En az 5 (beş) kişi olunca derslerimiz başlatılmaktadır.
Evet. Malzemeler kursiyere aittir. Hangi malzemelere ihtiyacınız olduğu atölyeye geldiğinizde size söylenecektir.
Evet. Sınırlı sayıda olmak üzere ve eğitmenlerinizin de onay vermesi ile takviye edilebilirler.
Evet. (Programı başlatmak için yeterli kursiyer olmazsa ücretiniz iade edilir)
Ders saat ücretlerimiz 8 ile 16 TL arasında değişmektedir. Ücret gün sayısı, içerik ve yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 10:30 - 17:00
Salı 10:30 - 17:00
Çarşamba 10:30 - 17:00
Perşembe
Cuma
Hafta Sonu
Cumartesi 10:30 - 17:00
Pazar 10:30 - 17:00

Bu Eğitime Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Yorum Yapın

Buraya 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.
Doğrulama SMS'i gönderilecektir.

İstanbul Şişli Halaskargazi

Halaskargazi Cad. Sebat Apt. No: 74 Kat: 1 Da: 2

Toplu taşımaya yakın
Osmanbey Metro Durağı 50 m. uzaklıkta
Osmanbey Otobüs Durağı 50 m. uzaklıkta
Mesaj Gönder
Şimdi Ara
Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2020