İletişime Geçin

Aklınızdaki sorular için bizimle şimdi iletişime geçiniz Mesaj Gönder

Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Atölyemizde önceliğimizi bize ulaşan kişilerin hedefleri şekillendirmektedir. Bu yüzdende her bir kişinin hedeflerine yönelik sıkı bir çalışma disiplini benimsenmiştir.
Her öğrencinin rahatça çalışabileceği özel alanı bulunmaktadır. Sınıflarımızda maksimum 7-8 öğrenci vardır ve her öğrenciye özel zaman ayıracak vakit ayrılmıştır.
Güzel Sanatlar Fakülte ve Liselerine Hazırlanmak isteyen herkes katılabilir.
Üniversite veya liselerin yetenek sınavlarına hazırlıkta bir atölyeden destek almak önemlidir. Çünkü sınav değerlendirmesinde yeteneğin dışında teknik bilgininde bir kriter olduğunu unutmayalım.
Eğitmenlerimiz alanında uzman hocalardan oluşmaktadır. Kısaca resim bölümü mezunu ve bu alanda yüksek lisans derecesine sahip yetkin kişilerden oluşmaktadır.
Tercihinize göre; Resim, Resim öğretmenliği, Heykel,Grafik tasarım,Seramik,Çizgi film animasyon,Moda ve tekstil tasarımı vb. gibi oldukça bölüm bulunmaktadır.
Atölyemizdeki çalışma ortamımız oldukça rahat, az sayıda öğrenci ile sakin bir ortam sunmaktayız.

ERKEN KAYIT FIRSATLARIMIZ DEVAM EDİYOR. YOĞUN PROGRAMIMIZ İLE SINAVLARA HAZIRLIK SÜRECİ KAMPANYALI FİYATI İLE 350TL'DİR.  KONTENJANIMIZ SINIRLIDIR.

  ....ÖNCELİĞİMİZİ SADECE SİZİN TERCİHLERİNİZ BELİRLEMEKTEDİR...   

Atölyemizde tamamen kişisel hedefler gözetilerek eğitim verilmektedir, bu da her öğrencinin hedeflediği okul, bölüm vs. göz önüne alınarak kişiye özel bir yol planı çıkarmak anlamına gelir. Bu disiplin ile başlayacağımız çalışma sürecinde birebir ilgi ve atölyedeki az sayıda öğrencinin avantajlarından yararlanarak alacağınız verimi maksimumda tutmanızı sağlayacak.

Yoğun bir çalışma disiplini gerektiren güzel sanatlara hazırlık sürecinde kazanmanız için tüm desteği alacaksınız, bunun için sadece kendinize güvenmeniz ve gayret etmeniz yeterli ve tabi ödevler:) 

2017-2018 Yeni eğitim döneminde gruplarımız oluşmaya başladı. Atölye de belirli bir sayıya ulaştıkdan sonra kayıtlarımızı sonlandıracağız. Bu yüzden sizde bizimle bir dönemi geçirmek, bu ortamda bize katılmak isterseniz bize katılabilirsiniz.

Aklınıza takılan her soru için ve daha detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 Üniversite ve liselerin yetenek sınavlarına odaklı bir çalışma ile gerekli temel bilgilerden oluşan bir programdır. Temel karakalem desen bilgilerinin yanı sıra oran-orantı, kompozisyon, çizgi-leke, perspektif gibi sınavlarda öğrencilerden istenen temel unsurlara yönelik bir müfredat izlenecektir. Bu temel bilgilerin ardından her öğrencinin girmek istediği bölüme yönelik özel çalışmalarla sınavlara kendinizi hazır hissedeceksiniz. Zamanın değerli olduğu sınavlara hazırlık sürecinde atölye olarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirerek, boşa zaman harcamadan hedeflerinize sağlam adımlarla ulaşacaksınız.

İnsanlarda coşku, hayranlık ve heyecan uyandıran; duyu organlarının birine ya da birkaçına aynı anda etki edebilen sanatlar ‘Güzel Sanatlar’ olarak tanımlanabilir. Geçmişte geometri, güzel konuşma, felsefe ve astronomiyi de içine alan Güzel Sanat dalları, bugün edebiyat, resim, heykel, mimarlık, müzik, tiyatro ve dans olarak biliniyor. Ayrıca günümüzde sinema ve fotoğrafçılık da Güzel Sanat dalları arasında yer alabiliyor. Güzel Sanatlar Fakülteleri, farklı sanat dallarında sanatçıların yetiştirilmesi, toplumun sanat yapısının evrensel değere ulaştırılması, sanat alanlarında bilgili ve yetkin sanat eğitmenlerinin yetiştirilmesi ve gelecek kuşaklara sanatsal değerlerin aktarılması amacıyla kuruldu. 

 

Güzel Sanatlar Fakültelerinde yer alan bölümler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Grafik Tasarımı

Heykel

Resim

Çizgi Film (Animasyon)

El Sanatları Tasarımı ve Üretimi

Endüstri Ürünleri Tasarımı

Fotoğrafçılık

Baskı Sanatları

Geleneksel Türk Sanatları

 

Sahne Dekorları ve Kostümü

Seramik ve Cam Tasarımı

Tekstil ve Moda Tasarımı

 

  Üniversitelerin Yetenek Sınavlarına Giriş Koşulları

Güzel Sanatlar Fakülteleri, Yükseköğrenime Geçiş (YGS) ve Özel Yetenek Sınavlarında başarılı olan öğrencileri kabul ediyor. Adayların YGS’de almaları gereken puan her üniversiteye ve her bölüme göre değişiklik gösterebiliyor. Özel yetenek sınavları ise üniversitelerin Nisan ile Temmuz ayları arasında açıkladıkları tarihlerde yapılıyor. Bu tarihler ve sınavın aşamaları da her üniversiteye ve bölüme göre değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla, eğitim hayatına Güzel Sanatlar Fakültesinde devam etmek isteyen adayların, girmek istedikleri üniversitelerin YGS taban puanlarını, özel yetenek sınavlarının tarihlerini, aşamalarını ve bu aşamalarda ne tür yeterliklerin gerektiğini dikkatli bir biçimde araştırmaları gerekiyor.

      Ortaöğretim ve dengi kurumlardan mezun olan bütün öğrenciler, YGS’de yeterli puan almaları halinde Güzel Sanatlar Fakültelerinin özel yetenek sınavlarına başvurabiliyorlar. Adaylar çok sayıda üniversitenin sınavına ve üniversitelere göre farklılık gösteriyor olsa da, her üniversitede birkaç bölüme birden başvuru yapılabiliyor. Ayrıca, bu programlara girebilmek için bir yaş sınırı aranmıyor.

 

Güzel Sanatlar Fakültelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin daha doğru bir karar almak için öncelikle şu soruları kendilerine sormalarında fayda olacaktır. 

 • Yeteneğimi geliştirip, hayatım boyunca sürdürmeyi düşüneceğim bir kariyer olarak değerlendirmek istiyor muyum?
 • Sahip olduğum yeteneği geliştirmek için sürekli emek ve zaman ayırmaktan  hoşlanıyor muyum?
 • Disiplinli ve istikrarlı mıyım?
 • Yaratıcılığımı ilgilendiğim alanda ortaya koyabiliyor muyum?
 • Sabırlı mıyım?
 • Kendi kendimi motive edebiliyor muyum?
 • Benzer konular üzerinde uzun süre çalışabiliyor muyum?
 • Rekabetin yoğun olduğu ortamlarda kendimi rahat hissedebiliyor muyum?
 • Baskı altındayken verimli çalışabiliyor muyum?
 • Güzel sanat dalları ile ilgili temel kavramları ve yaklaşımları biliyor muyum?
 • Eğitim almak istediğim alana ilişkin yeterli bilgim var mı?

 

 

Fiyat Tablosu

Süre Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Ay (48 Saat) 1 x 500 TL 1 x 350 TL Kazancınız: 150 TL

Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Kurs gün ve saatleri hakkında detaylı bilgiye bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Esnek çalışma saatleri ile en uygun zamanı seçebilirsiniz.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 22:00
Salı 10:00 - 22:00
Çarşamba 10:00 - 22:00
Perşembe 10:00 - 22:00
Cuma 10:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 22:00
Pazar 10:00 - 22:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Beyoğlu Katipmustafaçelebi

Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sok. No:8

Kurs.com
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs.com - Tüm hakları saklıdır © 2014-2018

Bana Kurs Bul