Ahşap oyma sanatı nasıl öğrenilir?

Ahşap oyma sanatı hakkında deneyim sahibi olmak isteyen herkes bu kursa katılarak kendilerini geliştirebilir, yeni bir hobi edinebilir. Kursa katılmak için belirlenen herhangi bir yaş sınırlandırması bulunmamaktadır. Okuma-yazma bilmek ve fiziksel yeterlilik barrındırmak ahşap oyma sanatını icra etmek isteyen kişilerde aranan özelliklerdir.

Ahşap oyma malzemeleri nelerdir?

Ahşap oymacılığı kursunda tercih edilecek malzemeler ahşaba şekil vermek için kullanılacak bıçak setleri, matkap ve tüm ihtiyaç ürünlerinden oluşmaktadır. Bu malzemeler marangozlarda satılabildiği gibi hobi ve el sanatları kurslarından da temin edilebilmektedir.

Ahşap oymacılığı sanatı ile neler yapılabilir?

Ahşap oymacılığı sanatı ile görsel bakımdan zenginleştirilmiş pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra yazı karakterlerinin de oluşturulduğu ahşap sanatında günlük kullanım ürünlerine de sıkça yer verilmektedir. Özellikle iki katlı eski evlerin merdivenleri, ahşap oymacılığılı ürünü olarak tanımlanabilmektedir.

Ahşap şekillendirmeciler kursu tamamladığında nerelerde çalışabilir?

Bu alanda kendini geliştirerek sertifika almaya hak kazanan ahşap şekillendirme sanatçıları kendi atölyelerinde çalışabilir veya çeşitli ürünler tasarlayan kurumların bünyesine dahil olabilir.