İngilizce

İngilizce, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere İngiltere, Kanada, Avustralya, Karayipler, Yeni Zelanda ve Singapur'da yaşayanların resmi dilidir. Toplamda yaklaşık beş yüz milyon insanın ana dilidir. İngilizce, Çince ve İspanyolcadan sonra en çok konuşulan 3. dil olmasına rağmen dünyanın ortak dili olarak kabul edilir. Bu yüzden bir milyardan fazla insan basit seviyede bile olsa ingilizce konuşabilmektedir.

En iyi ingilizce kursu

En iyi ingilizce kursunu bulmanıza daha çok yardımcı olabilmek için kursiyerlerin yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kursun fiyatı, içeriği ve kayıt olanların yaptıkları gerçek yorumları inceleyerek aradığınız en iyi ingilizce kursuna kurs.com'un sunduğu avantajlar ile güvenle kayıt olabilirsiniz.

İngilizce kursu fiyatları

İngilizce kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ingilizce kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İngilizce kursuna neden katılmalıyım?

İngilizce, hem iş yaşamınızda hem de eğitim hayatınızda öğrenmeniz gereken ana dillerden biridir. Genellikle okullarda verilen eğitimin ingilizcenizi yeterli seviyeye ulaştırabilmek için yeterli olanağı sağlamadığı bilinmekte, bu amaçla geliştirilen kurslar öğrenim sürecinize büyük bir katkı sağlamaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar, ingilizceyi tüm süreçleriyle öğrenebilmenize olanak tanıyan kurslarda farklı seviyelere özgü sınıflar bulunmaktadır. 

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kursların amacı, sınavlarda başarılı sonuçlar elde edebilmenizi, vize alabilmenizi, kariyerinize yönelik planlar geliştirebilmenizi ve yurt dışında kendinizi ifade edebilmenizi sağlamaktır. Günümüzde ingilizce bilmeyen çalışanlar için iş hayatında başarı elde etme oranı oldukça düşüktür. Özellikle yurt dışı ile bağlantılı olan firmalarda göze çarpan kurumsal ingilizce, kurs kapsamında sizlere sunulacak hizmetlerden biridir.

İngilizce eğitim seviyeleri nelerdir?

Eğitim, başlangıç aşamasında yapılan sınavla derecenizin belirlenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Başlangıç seviyesi, ingilizcenin temel kalıplarını bilen, cümle kurma tekniği bilgi sahibi olan, geçmiş zaman ve şimdiki zaman kavramlarını cümle içerisinde uygulayabilen kişilerin bulunduğu seviye türüdür.

Elementary: Başlangıç seviyesidir. Temel dilbilgisi  yapılarının öğretildiği bu kuru tamamlayanlar basit konular hakkında konuşabilir ve  kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler.

Pre-İntermediate: Orta seviyenin başlangıcı olan bu kur da elemantry seviyesinde verilen kalıplara  yenileri eklenir. Öğrenciler günlük yaşamda yabancılarla konuşabilecek düzeye  gelirler.


İntermediate: 
Bu seviyedeki öğrencler orta  seviyede ingilizce  bilgisine sahiptir. İngilizcedeki tüm zaman ve  kalıpların öğretildiği bu kuru tamamlayan öğrenciler, günlük yaşamda  rahatlıkla konuşabilir, kendilerini hızlı ve  akıcı şekilde ifade edebilirler.

Upper-İntermediate: Upper-intermediate  seviyesindeki öğrenciler İngilizcenin tüm kalıplarını öğrenir. Önceki tüm seviyeleri eksiksiz tamamlamış olan öğrenciler günlük yaşamlarında ve mesleki yaşamlarında rahatlıkla ingilizce kullanabilecek düzeye ulaşır. 

Advanced: Advanced seviyesindeki öğrencilerin, akademik sözcük dağarcığını arttırma, okuduğunu anlama ve yazıya dökme becerilerine sahip olması amaçlanır.

İngilizce kursunun sağladığı olanaklar nelerdir?

Kurslar, iş yaşamınızda ve eğitim hayatınızda gerekli olan kur süreçlerini kapsaması nedeniyle ingilizceyi pekiştirebileceğiniz öncelikli kaynaklardan biridir. İnsanlarla olan iletişiminizi güçlendirebilmeniz, kaliteli bir portföy oluşturabilmeniz ve okulların yabancı dil programlarına dahil olabilmeniz için verilen bu eğitim, turizm sektöründe de tercih edilmektedir. 

Meslek gruplarına göre hazırlanan kur programları iş yaşamınıza yönelik büyük bir katkı sağlamaktadır. Hukuk, Tıp ve Finans gibi alanlarda ihtiyaç duyacağınız ingilizce kursu eğitiminde kurumsal yazışma dilinizi de geliştirilme olanağına sahipsiniz. 

Özel amaçlı ingilizce dil eğitimi programları kapsamında hazırlanan kur süreçleri metin çevirileri yapabilmenize de zemin hazırlamaktadır. Eğitim yaşamınızı ve iş hayatınızı etkileyen ingilizce tabanlı sınavlarda da kurs programlarının sizler için hazırladığı süreçlere dahil olabilirsiniz. 

İngilizcede dil yeterliliğinizi belirlemek ve okulların eğitim programlarına dahil olabilmek, yurt dışında yeni hayat kurabilmek, üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alabilmek için ingilizce kurslarına başvurmalısınız. Pek çok sınav programını içinde barındıran kurs ile yaşamınıza yeni bir yön çizebileceğiniz gibi ilgi duyduğunuz alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.