Resim kursu fiyatları nedir?

Resim kursuna grup halinde katılacak kişilere özgü indirimler yapılabildiği gibi öğrenciler için ödeme kolaylıkları da yer almaktadır.

Aylık ortalama minimum 150 TL’den başlayan resim kursu fiyatları, kursa katılım göstereceğiniz kurum veya kuruluşa göre farklı fiyatlar içerebilmektedir.

Dönemsel indirimlerin, her bütçeye uygun ödeme fırsatlarının bulunduğu resim kursunda ilgi duyduğunuz alanlara yönelik fiyatlandırmalar da bulunabilmektedir.

3 boyutlu resim yapma tekniği :

Resim Kursu

Resim kursunda neler öğreneceğim?

Özel yetenek sınavlarıyla liselerin veya üniversitelerin ilgili bölümlerini kazanmak isteyen tüm öğrencilere resim çizme tekniklerinin öğretildiği kurs programı pek çok çalışmadan oluşmaktadır.

Perspektif, ışık ve gölge, iç ve dış mekana yönelik çizimler, tonlama ve hacim, geometrik formlara yönelik çalışmalar, anatomi alıştırmaları, ölçü alma teknikleri, objelere yönelik çizim çalışmaları, karakalem ve suluboya teknikleri, doku çalışmaları gibi teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerinin yer aldığı resim kursuna kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.

Sanat tarihine yönelik derslerin de yer aldığı kurslarda bu alanda profesyonel eğitmenlerden destek alacak, kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacak ve üniversite sınavlarında başarılı bir sonuç elde edebileceksiniz.

Resim kursunu tamamladığımda hangi sertifikaları alacağım?

Pek çok kurs katılımcısı, resim kursunu tamamlaması halinde kurs eğitmenleri tarafından verilen başarı sertifikasıyla ödüllendirilmektedir. Kursların size en önemli getirilerinden biri de sınavlarda başarılı olmanıza olanak sağlamasıdır. Böylelikle hem özel hem devlet üniversitelerinde kendinizi en iyi şekilde geliştirebileceğiniz gibi yurt dışında adınızı duyurma fırsatı da elde etmiş olursunuz.

Resim kursunun sağladığı olanaklar nelerdir?

Resim kursuna hem yeni bir hobi edinmek hem de sınavlarda başarılı olmak için başvurabilmektesiniz. Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik, Heykel, Sahne Tasarım ve Plastik Sanatlar gibi alanları başta olmak üzere resim öğretmenliği, sanat tasarımı, çizgi film ve animasyon gibi alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Özellikle resim alanında başarılarını kanıtlamak isteyen her katılımcıya başarılı olma imkanı sunan kurslarda kendi serginizi oluşturabileceğiniz gibi yurt dışında da adınızı duyurabilmektesiniz. 

Tiyatrolarda, animasyon stüdyolarında, resim stüdyolarında, moda ve tekstil alanında pek çok iş imkanı bulunan resim kursunda yeteneklerinizi keşfederek kişisel gelişim sürecinize yönelik başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Moda-tasarım ve Reklam-Grafik gibi alanlarda yurt dışında eğitim almanız yolu resim kurslarından geçmektedir.

Resim kursunun süresi nedir?

Uygulamalı eğitimlerin ön planda olduğu resim kursu minimum 6 ay ile 1 sene arasında değişen ders programlarını kapsamaktadır. Öğrencinin başarılı olmak istediği alana göre farklılık gösteren bu çalışmalarda çocuklar için de ders programları hazırlanabilmektedir. Sabah ve akşam sınıflarında, 2 ile 3 saat arasında değişen bu eğitimlerde öğrencilerle birebir çalışmalar yapılmaktadır.

Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumak isteyen öğrenciler için çalışma programının süresinde farklılıklar görülebilmektedir. Kursa katılacağınız il veya ilçeye göre de değişebilen bu süreçlerde öğrencinin yetenekleri ve yetenekleri uygulama biçimi de kursun hızlandırılmasına veya normal seyrinde ilerlemesine neden olabilmektedir.

Resim kursuna başlama yaşı nedir?

Kursa katılmak için belirli bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Pek çok kurs firması, çocuklar için de resim tutkusunu pekiştirebilecekleri çalışma programları hazırlamıştır. 

Bu nedenle resim kursuna başlama yaşı resme hevesli olma kavramıyla doğru orantılıdır.

Hangi resim kursuna gitmeliyim?

Resim kursunu seçerken öncelikli olarak size en yakın ve fiyat bakımından en uygun kursları tercih etmelisiniz. Eğitmenlerin diplomalı olması, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak unsurlardan biridir. 

Teknik donanım bakımından yeterli, güncel anlatım metotlarını tercih eden ve öğrencileriyle birebir ilgilenen resim kurslarında eğitim almanız tavsiye edilmektedir.

Resim kursuna gitmek için yetenekli olmam gerekir mi?

Kursa katılan herkes, resim yapma teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Bu sürecin ardından bilgilerinizi pratiğe dökmek için özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmemektedir. Resim yapma yeteneği bu süreci hızlandıran, hayal gücünü ön plana çıkaran bir etmen niteliği taşır. Resim kursunda başarının sırrı, istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı çalışma programlarına göre hareket etmekten geçer.

Sanatın Sokaktaki Hali Street Art

Resim sanatının tarihi insanoğlunun kendini ifade etmek amacıyla  kullandığı duvar resimleriyle eş değer diyebiliriz. Sokak sanatının tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmese de onun tarihinide duvar resimleriyle eş tutmak yanlış sayılmaz.

Duvar boyama örnekleri

Sokak sanatı denince akla ilk olarak renk renk değişik graffitiler geliyor. Oysa, graffitiler sokak sanatının sadece bir parçası bunun yanı sıra stensil boyamalar ve murallar  yani duvar resimleri de bu sanat akımının içinde yerini alıyor. Duvar resimleri ile başlayan, Antik Yunan ve  Roma  İmparatorluğu döneminde politik bir anlam kazanan sokak sanatının günümüzde taşıdığı anlam bakımından ilk örnekleri ise graffitiler oluşturuyor. Graffitiler ise; 1960'lar ve 1970'ler de hip hop kültürüyle eş zamanlı olarak ortaya çıkıyor.

Okul sıralarından bahçe  duvarlarına, kaldırımlardan binaların yüzeylerine  kadar  pek çok yerde karşımıza  çıkan sokak sanat sadece resim sanatını içermiyor elbette. Müzisyenler, performans sanatçıları ve  fotoğrafçılar tarafından sokakta yapılan her türlü sanatsal faaliyet de sokak sanatının içerisinde kendine yer buluyor.

Sokak Sanatı Örnekleri?

En yaratıcı sokak sanatı örnekleri

Fotoğraf çekme, herhangi bir müzik enstrümanını çalma ya da  sokak ortasında hünerlerini sergilemek zararsız  kabul edilirken resim sanatını kullanarak yapılan sokak sanatı vandalizm olarak algınabiliyor. Mural, graffiti ve stensil boyama ile  yapılan sokak sanatının son yıllarda  bu kadar  hızlı yayılmasının nedeni olarak Newyorklu beş sanatçı  gösteriliyor. Sokakların halka ait olması gerektiğini  savunan bu beş ressamın sokaklarda görülen reklam panolarına tepki olarak sokaklara yaptıkları resimlerin vatandaşlar tarafından sevilmesi bu akımın hızla yayılmasını sağlıyor.

Son yıllarda  tüm dünyada  hızla yayılan ve kimine göre sanat  kimine göre kamu malına zarar verme olarak adlandırılan bu akım ülkemizde de yaygın hale geliyor.