Resim kursu fiyatları nedir?


Resim kursuna grup halinde katılacak kişilere özgü indirimler yapılabildiği gibi öğrenciler için ödeme kolaylıkları da yer almaktadır.

Aylık ortalama minimum 150 TL’den başlayan resim kursu fiyatları, kursa katılım göstereceğiniz kurum veya kuruluşa göre farklı fiyatlar içerebilmektedir.

Dönemsel indirimlerin, her bütçeye uygun ödeme fırsatlarının bulunduğu resim kursunda ilgi duyduğunuz alanlara yönelik fiyatlandırmalar da bulunabilmektedir.

3 boyutlu resim yapma tekniği :

oynat

Resim kursunda neler öğreneceğim?

Özel yetenek sınavlarıyla liselerin veya üniversitelerin ilgili bölümlerini kazanmak isteyen tüm öğrencilere resim çizme tekniklerinin öğretildiği kurs programı pek çok çalışmadan oluşmaktadır.

Perspektif, ışık ve gölge, iç ve dış mekana yönelik çizimler, tonlama ve hacim, geometrik formlara yönelik çalışmalar, anatomi alıştırmaları, ölçü alma teknikleri, objelere yönelik çizim çalışmaları, karakalem ve suluboya teknikleri, doku çalışmaları gibi teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerinin yer aldığı resim kursuna kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.

Sanat tarihine yönelik derslerin de yer aldığı kurslarda bu alanda profesyonel eğitmenlerden destek alacak, kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacak ve üniversite sınavlarında başarılı bir sonuç elde edebileceksiniz.

Resim kursunu tamamladığımda hangi sertifikaları alacağım?

Pek çok kurs katılımcısı, resim kursunu tamamlaması halinde kurs eğitmenleri tarafından verilen başarı sertifikasıyla ödüllendirilmektedir. Kursların size en önemli getirilerinden biri de sınavlarda başarılı olmanıza olanak sağlamasıdır. Böylelikle hem özel hem devlet üniversitelerinde kendinizi en iyi şekilde geliştirebileceğiniz gibi yurt dışında adınızı duyurma fırsatı da elde etmiş olursunuz.

İndirimli resim kurslarından ücretsiz haberdar olmak ister misin?

Resim kursunun sağladığı olanaklar nelerdir?


Resim kursuna hem yeni bir hobi edinmek hem de sınavlarda başarılı olmak için başvurabilmektesiniz. Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik, Heykel, Sahne Tasarım ve Plastik Sanatlar gibi alanları başta olmak üzere resim öğretmenliği, sanat tasarımı, çizgi film ve animasyon gibi alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Özellikle resim alanında başarılarını kanıtlamak isteyen her katılımcıya başarılı olma imkanı sunan kurslarda kendi serginizi oluşturabileceğiniz gibi yurt dışında da adınızı duyurabilmektesiniz. 

Tiyatrolarda, animasyon stüdyolarında, resim stüdyolarında, moda ve tekstil alanında pek çok iş imkanı bulunan resim kursunda yeteneklerinizi keşfederek kişisel gelişim sürecinize yönelik başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Moda-tasarım ve Reklam-Grafik gibi alanlarda yurt dışında eğitim almanız yolu resim kurslarından geçmektedir.

Resim kursunun süresi nedir?


Uygulamalı eğitimlerin ön planda olduğu resim kursu minimum 6 ay ile 1 sene arasında değişen ders programlarını kapsamaktadır. Öğrencinin başarılı olmak istediği alana göre farklılık gösteren bu çalışmalarda çocuklar için de ders programları hazırlanabilmektedir. Sabah ve akşam sınıflarında, 2 ile 3 saat arasında değişen bu eğitimlerde öğrencilerle birebir çalışmalar yapılmaktadır.

Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumak isteyen öğrenciler için çalışma programının süresinde farklılıklar görülebilmektedir. Kursa katılacağınız il veya ilçeye göre de değişebilen bu süreçlerde öğrencinin yetenekleri ve yetenekleri uygulama biçimi de kursun hızlandırılmasına veya normal seyrinde ilerlemesine neden olabilmektedir.

En Yaratıcı Ressamlar


Renklerin dünyasında kaybolmak, boya fırçalarıyla yeni ve kendimize özgü bir dünya yaratmak tarif edilemez bir keyif. Bir de bu işi sadece meslek ya da hobi olarak değil farkındalık yaratmak için kullanan sanatçılar var. sanatın bir bakıma yaratıcılık demek olduğu ve sanatçılarından yaratıcı olduğu su götürmez bir gerçek. İşte yaratıcılığın zirvesinde gezen çılgın ressamlar;

Resim Kursu

Çinli Ressam Lui Bolin yaptığı ilginç çalışmalarla adından söz ettiren bir sanatçı.Çinli sanatçıların sosyal statü kazanmaları için,hükümetin ilgisini çekmek isteyen sanatçının bu konudaki yöntemi oldukça sıradışı. Bolin, 'Şehirde Kaybolmak' adını verdiği çalışmasında farklı ve ilgi çekici arka planları kendi vücuduna resmediyor.

Resim Kursu

Sıradışı çalışmalarıyla adından söz ettiren bir diğer isim ise Jane Perkins. Geri dönüşüm malzemeleri ile ilgili bir tez hazırlarken çöpe atılan eşyaları kullanmaya karar veren sanatçı bu eşyaları değerlendirmek için oldukça farklı bir alan seçmiş ve ünlü ressamların tablolarını ve ünlülerin fotoğraflarını geri dönüşüm malzemeleri ile yeniden resmetmiş.

Resim Kursu

Resim yapmak için illa ki bir kağıda ya da tuvale ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hasan Kale, bir pirinç tanesinden kelebek kanadına, kuş tüyünden zeytin çekirdeğine kadar aklınıza gelebilecek her obje üzeine resim yapılabileceğini kanıtlıyor.

Resim kursuna başlama yaşı nedir?


Kursa katılmak için belirli bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Pek çok kurs firması, çocuklar için de resim tutkusunu pekiştirebilecekleri çalışma programları hazırlamıştır. 

Bu nedenle resim kursuna başlama yaşı resme hevesli olma kavramıyla doğru orantılıdır.

Hangi resim kursuna gitmeliyim?


Resim kursunu seçerken öncelikli olarak size en yakın ve fiyat bakımından en uygun kursları tercih etmelisiniz. Eğitmenlerin diplomalı olması, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak unsurlardan biridir. 

Teknik donanım bakımından yeterli, güncel anlatım metotlarını tercih eden ve öğrencileriyle birebir ilgilenen resim kurslarında eğitim almanız tavsiye edilmektedir.

Resim kursuna gitmek için yetenekli olmam gerekir mi?


Kursa katılan herkes, resim yapma teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Bu sürecin ardından bilgilerinizi pratiğe dökmek için özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmemektedir. Resim yapma yeteneği bu süreci hızlandıran, hayal gücünü ön plana çıkaran bir etmen niteliği taşır. Resim kursunda başarının sırrı, istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı çalışma programlarına göre hareket etmekten geçer.

Resim Kursu Videoları

Bob Ross Resim Tekniği

oynatBob Ross Resim Tekniği

Karakalem Çizim Videosu

oynatKarakalem Çizim Videosu

Çok Değişik Bir Boya Tekniği

oynatÇok Değişik Bir Boya Tekniği

Kedi Çizimi

oynatKedi Çizimi