Karate kursu fiyatları ne kadardır?


Karate kursu fiyatları İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi illerde pek çok kurum tarafından ücretlendirilmektedir. Aylık ortalama bale kursu fiyatları 100 TL'den başlamakta, fiyatlar kursa katılacağınız yere göre farklılıklar içerebilmektedir. Öğrenciler için ödeme kolaylıklarının da bulunduğu karate kursu fiyatları dönemsel indirimler de içerebilmektedir.

Karatede temel ayak tekniklerini anlatan güzel bir video :
 
oynat

Karate kursunda neler öğreneceğim?

Karate kursunda edineceğiniz bilgi ve deneyim birikimi pek çok teknik çalışmadan oluşmaktadır. Özellikle karate felsefesinin öğretildiği kurslarda ilerleyen süreçler üzerine eklenecek tecrübelerle doğru orantılıdır.

Bu sporla ilgilenecek herkesin bilmesi gereken temel öğretilerden biri de karatenin savunma yönünü ön plana çıkaran bir spor olduğudur. Bu nedenle başlangıç sürecinde savunma yönünü geliştirmeye yönelik pek çok eğitim verilmektedir.

Mideye, yüze, bacağa ve vücudun bir çok bölgesine gelebilecek darbeleri önlemek amacıyla öğretilen bu hareketleri atak hareketleri izlemektedir. Her hareketi tekrarlayan, eğitimini yalnızca salonla sınırlamayan öğrenciler karate ruhunu kısa sürede özümseyebilecektir.

İndirimli karate kurslarından ücretsiz haberdar olmak ister misin?

Karate nedir?


Silahın kullanılmadığı dövüş sanatı olarak bilinen karate, Okinawa adasında şekillenerek son haline ulaşmıştır. Karatede kuşak sayısı karatecinin geldiği seviyeyi belirtmektedir. Ustalık seviyesi olarak bilinen siyah kuşakta 1 ile 10 Dan arasında değişen kademe farklılıkları bulunmaktadır. 

Karatenin kökenleri Japon kültürü ve Zen felsefesine kadar uzanmaktadır. Karate ustası olabilmek için disiplinli bir biçimde çalışmak, bedensel ve zihinsel olarak bu sporun gerekliliklerini yerine getirmek şarttır.

Karate zor bir spor dalı mıdır?


Karate içerisinde pek çok teknik figürü barındıran bir spordur. Bu nedenle öğrenim sürecinde uzun süreli çalışmalar gereklidir. Hem fiziksel hem zihinsel yeterliliğinizi maksimum seviyeye ulaştıran bu spor dalının zorluklarını ortadan kaldırmak için sık sık eğitmenlerinizden yardım almalı ve rakiplerinizle karşılaşmalar gerçekleştirmelisiniz.

Karate kursunun süresi nedir?


Karate kursunda verilen eğitim kapsamlı bir süreçten oluşmaktadır. Bu süreç oldukça yoğun çalışma programlarıyla pekiştirilmekte olup kuşak sahibi olmak isteyen her öğrenci için farklı metotlar içermektedir. 

İyi bir karateci olmak için öncelikli olarak kurslara düzenli katılım gerçekleştirmek ve eğitimi disiplinli bir biçimde tamamlamak gereklidir. 

Minimum 8 sene ile 10 sene arasında değişen bu eğitimin sonunda resmi müsabakalarda ülkenizi başarıyla temsil edebilecek seviyeye ulaşabilirsiniz. 

Bu süreçte yapılan çalışmalar kişiye özgü programlardan da oluşabilmektedir. Kursun süresi bu programların niteliğiyle doğru orantılıdır.

Karate kursuna kimler katılabilir?


Karate kursuna katılmak için bu sporun gerektirdiği sağlık unsurlarının uygunluğu yeterli bir etmen olarak bilinmektedir. Çocuklar için çalışma programlarının da bulunduğu karate kursuna katılımı engelleyen farklı bir etmen bulunmamaktadır. 

Kendini geliştirmek isteyen, karateye meraklı olan, bu sporun gerekliliklerini başarıyla uygulayarak vücudunu karateyle özdeşleştirmek isteyen herkes bu kursa katılım gerçekleştirebilmektedir.

Karate Kursu Videoları

Karatede Kata nedir?

oynatKaratede Kata nedir?

7 Yaşında Karate Ustası Çocuk

oynat7 Yaşında Karate Ustası Çocuk

Karateyi Bir de Onlardan İzleyin

oynatKarateyi Bir de Onlardan İzleyin

Karate'de Kuşak Sistemi Nasıldır?

oynatKarate'de Kuşak Sistemi Nasıldır?

Karatede Temel El Teknikleri

oynatKaratede Temel El Teknikleri

Karatede Blok Teknikleri

oynatKaratede Blok Teknikleri

Karetede Temel Ayak Teknikleri

oynatKaretede Temel Ayak Teknikleri

Karetede Siyah Kuşak

oynatKaretede Siyah Kuşak