Kung Fu kursu fiyatları ne kadardır?


Kung fu kursu fiyatları kursa katılacağınız kurumun sizin için hazırlayacağı çalışma programının içeriğine ve süresine göre değişmektedir. Aylık ortalama Kung Fu kursu fiyatları 100 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.

Kung fu nasıl bir spor dalıdır?

Kung Fu, pek çok stile ayrılan, savaş sanatlarının temelini oluşturan bir spordur. Genellikle pek çok Uzakdoğu dövüş sporu, Kung Fu’nun tekniklerinden esinlenmiştir. 

İçeriğinde göç, silah kullanımı, sevgi, bağlılığı, erdem gibi pek çok ilkeyi barındıran Shaolin Kung-Fu günümüz Kung-Fu sanatının kökenini oluşturmuştur.

En iyi 10 Kung-Fu dövüş tekniği hakkında hazırlanmış güzel bir video :

oynat

İndirimli kung fu kurslarından ücretsiz haberdar olmak ister misin?

Kung fu kursunda neler öğreneceğim?


Kung fu kursu kapsamlı bir eğitim sürecinin oluşturulduğu çalışma programlarını içermektedir. Kung fu sporunda hareketlerin serilik ve sakinlik içermesinden dolayı sık sık alıştırma yapmanız ve bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz eğitim metotlarını ön plana çıkarmanız gerekmektedir. 

Kung fu kursunda en çok tercih edilen tekniklerden biri olan Wing-Tsung tekniğini öğrenebileceksiniz. Bu tekniğin yanı sıra rakibinize karşı kendinizi doğrudan savunabilme, ani atak yapabilme, kollarınızı ve ayaklarınızı etkili biçimde kullanılabilme gibi çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. 

Kung fu kursunda kombine çalışmalar ve özel tekniklere yönelik eğitimler de bulunmaktadır.

Kung fu sporunun amacı nedir?


Kung fu’nun amacı, bu sporda gerekli vücut kuvvetini oluşturabilmek, ruh gelişimine katkı sağlamak ve bireysel savunmayı öğrenebilmektir. Uzakdoğu sporlarının genel felsefesi ilkeleri göz önüne alındığında ruh gelişiminin üzerinde dikkatle durulmak gerekmektedir. Bu gelişim aynı zamanda zihni ve vücudu müsabakalara hazır hale getirme sürecine katkı sağlamaktadır.

Kung fu zor bir spor mudur?


Uzakdoğu sporları teknik çalışmalara ve disiplinli eğitim metotlarına dayanmaktadır. Bu nedenle kung fu ustası olabilmek için belirli bir süre zamanınızı yalnızca bu spor dalına ayırmalı ve sık sık alıştırma yapmalısınız. Kung fu’da öğrendiğiniz her teknik öğreneceğiniz tekniklerin üzerinize eklemenizi gerektiren sadık bir spordur.

Bu nedenle eğitmenlerinizle doğrudan kontak kurarak kendinize en uygun çalışma metotlarının hazırlanma sürecinde istikrarlı ve kararlı bir duruş sergilemelisiniz. Her gün belirli saatlerde çalışmalar yaparak ve tekniğinizi geliştirerek bu zorlukları ortadan kaldırabileceğinizi unutmamalısınız.

Kung fu kursunun süresi nedir?


Kung fu kursunda belirli bir zaman kısıtlaması yoktur. Eğitim geniş kapsamlı çalışmalardan oluşmaktadır ve genellikle farklı Uzakdoğu sporlarına yönelimi beraberinde getirebilmektedir.

Kişisel çalışma disiplininize, kendinizi geliştirme düzeyinize ve çalışma programının içeriğine bağlı olarak minimum 6 aylık bir zaman diliminde kung fu’da başarı elde edebilirsiniz. 

Çalışmalarda aceleci davranmanız halinde bu sürecin verimli geçmeyeceğiniz bilmelisiniz. Bu nedenle istikrarınızı ve gücünüzü her alıştırmada tazelemeniz gerektiğinin farkına varmalısınız.

Kung Fu Kursu Videoları

Kung Fu Wing Tsun'da Kısa Vuruşlar Nasıl Yapılır?

oynatKung Fu Wing Tsun'da Kısa Vuruşlar Nasıl Yapılır?

Kung Fu ve Hızlı Teknikleri

oynatKung Fu ve Hızlı Teknikleri

En İyi Kung Fu Tekmeleri

oynatEn İyi Kung Fu Tekmeleri

Kung Fu Vuruş Teknikleri

oynatKung Fu Vuruş Teknikleri