Kung Fu kursu fiyatları ne kadar?

Kung fu kursu fiyatları ortalama 150 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs dönemlerine, kursiyer sayısına göre 100 ile 200 TL arasında değişmektedir.

Kung fu nasıl bir spor dalıdır?

Kung Fu, pek çok stile ayrılan, savaş sanatlarının temelini oluşturan bir spordur. Genellikle pek çok Uzakdoğu dövüş sporu, Kung Fu’nun tekniklerinden esinlenmiştir. 

İçeriğinde göç, silah kullanımı, sevgi, bağlılığı, erdem gibi pek çok ilkeyi barındıran Shaolin Kung-Fu günümüz Kung-Fu sanatının kökenini oluşturmuştur.

En iyi 10 Kung-Fu dövüş tekniği hakkında hazırlanmış güzel bir video :

Kung Fu Kursu

Kung fu kursunda neler öğreneceğim?

Kung fu kursu kapsamlı bir eğitim sürecinin oluşturulduğu çalışma programlarını içermektedir. Kung fu sporunda hareketlerin serilik ve sakinlik içermesinden dolayı sık sık alıştırma yapmanız ve bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz eğitim metotlarını ön plana çıkarmanız gerekmektedir. 

Kung fu kursunda en çok tercih edilen tekniklerden biri olan Wing-Tsung tekniğini öğrenebileceksiniz. Bu tekniğin yanı sıra rakibinize karşı kendinizi doğrudan savunabilme, ani atak yapabilme, kollarınızı ve ayaklarınızı etkili biçimde kullanılabilme gibi çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. 

Kung fu kursunda kombine çalışmalar ve özel tekniklere yönelik eğitimler de bulunmaktadır.

Kung fu sporunun amacı nedir?

Kung fu’nun amacı, bu sporda gerekli vücut kuvvetini oluşturabilmek, ruh gelişimine katkı sağlamak ve bireysel savunmayı öğrenebilmektir. Uzakdoğu sporlarının genel felsefesi ilkeleri göz önüne alındığında ruh gelişiminin üzerinde dikkatle durulmak gerekmektedir. Bu gelişim aynı zamanda zihni ve vücudu müsabakalara hazır hale getirme sürecine katkı sağlamaktadır.

Kung fu zor bir spor mudur?

Uzakdoğu sporları teknik çalışmalara ve disiplinli eğitim metotlarına dayanmaktadır. Bu nedenle kung fu ustası olabilmek için belirli bir süre zamanınızı yalnızca bu spor dalına ayırmalı ve sık sık alıştırma yapmalısınız. Kung fu’da öğrendiğiniz her teknik öğreneceğiniz tekniklerin üzerinize eklemenizi gerektiren sadık bir spordur.

Bu nedenle eğitmenlerinizle doğrudan kontak kurarak kendinize en uygun çalışma metotlarının hazırlanma sürecinde istikrarlı ve kararlı bir duruş sergilemelisiniz. Her gün belirli saatlerde çalışmalar yaparak ve tekniğinizi geliştirerek bu zorlukları ortadan kaldırabileceğinizi unutmamalısınız.

Kung fu kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 3 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.