Tiyatro kursu fiyatları ne kadardır?

Tiyatro kursu fiyatları aylık ortalama 160 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Programın içeriğine ve kursa katılacağınız il-ilçe farklılıklarına göre belirlenen kurs fiyatları öğrenciler için indirimlerden oluşabilmektedir. 

Bazı kurslarda gruplara özel ödeme kolaylıkları bulunmakta olup fiyatlarda dönemsel farklılıklar gözlemlenebilmektedir.

Tiyatro kursunda verilen birebir eğitimler fiyatlara dahil edilmektedir. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara illeri olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinde öğrenci yetiştirmeyi hedefleyen tiyatro kursları bu alanda başarılarınızı kanıtlayabilmeniz için yetenek sınavları için çalışmalar da yapmaktadır. 

Tiyatroya ilgi duyan, bu alanda eğitim alma isteyen herkese kurs kapıları açıktır.

Tiyatro kursunda neler öğrenebilirim?

Tiyatro kursunda başlangıç sürecinden uzmanlaşma düzeyine kadar verilen eğitimlerle teorik ve 
uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. 

Başlangıç eğitiminde tiyatronun temelleri, tarihsel devinim süreci gibi dersler verilmektedir.

İlerleyen süreçlerde vücut formunun doğru biçimlerde kullanımı, diksiyon, ses açma gibi temel düzeyde oyunculuk eğitimi, ses ve ışık sistemleri, dramaturgi, metin çözümleme gibi çalışmaların da yer aldığı tiyatro kursunda bu alanda bilgilerinizi pekiştirme fırsatı yakalayacaksınız. 

Bazı kurslarda “tiyatro kursu” kapsamında yalnızca oyunculuk eğitimi de verilmektedir.

Bu nedenle kurs içeriklerine göz atmalı, size en uygun kursu belirlemelisiniz. Tiyatro kursu sahne atmosferini keşfetmek isteyen tüm katılımcılar için eğitim olanağı sunmaktadır.

Tiyatro kursunun süresi nedir?

Tiyatro kursunda verilen eğitim 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Sizin için belirlenen kişisel çalışma programı ve eğitimin düzeyi de tiyatro kursunun süresini etkileyen bir etmendir. Bazı kurslarda size en uygun gün ve saatin belirlenebilmesi için hafta içi veya hafta sonu sınıfları da açılmaktadır. 

Eğitimler hem grup çalışmaları hem de bireysel çalışmalar şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Tiyatro kursunda kimler katılabilir?

Tiyatro kursu çocuklar, yetişkinler ve gençler için hazırlanan ders programlarından oluşmaktadır. Bu alanda eğitilebilmenizi amaç edinen çalışmalar yetenekli olduğunu düşünen veya düşünmeyen herkes için geçerlidir. 

Dolayısıyla tiyatro kursunun amacı kendinizi geliştirmeniz kadar iyi bir oyuncu, dramaturg veya tasarımcı olabilmenizi de sağlamaktır. Kursa düzenli katılım gerçekleştirerek bu süreci hızlandırabileceğinizi unutmamalısınız.